Na ndiqni në:

Maqedoni

31 rast të infektimit me kovid për herë të dytë të regjistruar javën e kaluar

Botuar

  • македонски јазик

Pas periudhës nga 6 deri 12 Shtator në vend janë testuar gjithësej 34.175 materiale për kovid dhe janë regjistruar 3.471 rast të ri pozitiv, që është për 24,9% më pak nga java paraprake, theksohet në raportin nga ISHP. Përqindja e pozitivitetit sillet nga 9% deri 10,8%, mesatarisht 10%. Numri më i madh i rasteve të regjistruara janë nga Shkupi (1.653). Gostivari në atë periudhë ka 92 të sapo infektuar.

Pas 2 testeve negative të fituara për praninë e SARS-CoV-2  ose me përdorimin e algoritmit të ri, me status “të shëruar” janë marrë 3.496 persona që kanë qenë të hospitalizuar ose në mjekim shtëpiak, zmadhim prej 4,6% në krahasim me javën e kaluar. Janë të paraqitur 142 raste vdekjeje në 22 qytete gjatë javës së kaluar, prej tyre pjesa më e madhe janë nga Shkupi (47), Strumicë (13), Kumanovë (12) dhe Gostivar (11).

Gjatë javës së kaluar janë paraqitur 31 reinfektime me korona virusin, kurse gjithësej duke marrë nga 12 Shtatori janë regjistruar 498 reinfektime dhe një reinfektim i dytë, gjegjësisht infektim për herë të tretë.

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени работни места во Полог:

Advertisement
Advertisement
Gostivari3 ditë më parë

Taravari: Pres nesër BDI të më sulmojë për spitalin në Kërçovë, për to un jam fajtor për gjithçka

Gostivari6 ditë më parë

Gostivarpress.mk me donacion për nxënësit me rastin e 5 vjet ekzistencë të medias

Kulturë1 javë më parë

Nesër në mbrëmje premierë në Teatrin e Gostivarit

Maqedoni4 ditë më parë

Prej të martës do të paguhen pensionet e shtatorit

Maqedoni1 javë më parë

Nga Tetori të vaksinuar me një dozë nuk do të mund të hyjnë në kafeteri, restorant, ngjarje

Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

Iniciativa “Gostivari që dua” dhe BDI bashkë në zgjedhjet

Gostivari2 javë më parë

Ka raste të korona virusit nëpër shkollat në Gostivar, por situata është stabile, vlerësojnë organet kompetente

Gostivari1 javë më parë

Sulm fizik në kazino në Gostivar, të arrestuar 2 persona

Maqedoni2 javë më parë

Katër ekspertë Gjermani të kyçen në hetimin për zjarrin në spitalin modular në Tetovë

Gostivari1 javë më parë

Në Gostivar i privuar nga liria një hotelier në lokalin e të cilit ka pasur mysafirë pa çertifikatën e vaksinimit

Gostivari2 javë më parë

E ndezur deponi ilegale rreth rrugës Gostivar-Tetovë, janë djegur edhe goma

Gostivari3 ditë më parë

BDI dhe “Gostivari që dua” lanë thasë me mbeturina para komunës: Taravari premtonte qytet të pastër, kurse gjithkund ka mbeturina

Gostivari2 ditë më parë

Të arrestuar dy gostivaras për shkak të sulmit fizik dhe prishje të rendit dhe qetësisë publike

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!