Na ndiqni në:

Maqedoni

333 raste të reja të koronës në vend, Gostivari pa të sëmurë të rinj

Botuar

  • македонски јазик

Në 24 orët e fundit janë bërë 2.547 testime, kurse janl regjistruar 333 raste të reja të KOVID-19:
• Shkup – 152
• Manastir – 33
• Ohër – 20
• Kavadarci dhe Strumicë  – nga 16
• Prilep –14
• Kumanovë dhe Dellçevë – nga 10
• Veles – 8
• Koçan, Sveti Nikole dhe Resnjë – nga 7
• Shtip – 6
• Kriva Pallankë – 5
• Tetovë dhe Strugë – nga 4
• Vinicë – 3
• Gjevgjeli, Demir Hisar dhe Krushevë – nga 2
• Kërçovë, Negotinë, Berovë, Kratovë dhe  Demir Kapi – nga 1

Gjatë 24 orëve të kaluara janë regjistruar 19 persona të vdekur: 6 persona të vdekur nga Shkupi (52, 66, 78, 79, 88, dhe 91vjeç), 5 persona të vdekur nga Manstiri (59, 69, 79, 80 dhe 86vjeç), 2 persona të vdekur nga Velesi (38 dhe 72vjeç) dhe nga një person i vdekur nga Shtipi (71 vjeç), Probishtipi (89 vjeç), Kavadarci (32 vjeç), Koçan (66 vjeç), Gjevgjeli(58 vjeç) dhe Makedonska Kamenica (65 vjeç). Të gjithë personat e paraqitur kanë ndërruar jetë në kushte spitalore.

Janë regjidtruar 309 pacientë të shëruar:
• Shkup – 107
• Manastir – 52
• Prilep – 22
• Kumanovë – 16
• Kavadarci – 15
• Koçan – 13
• Veles – 10
• Shtip – 9
• Resnjë – 8
• Berovë –7
• Demir Hisar, Kërçovë, Negotinë dhe Radovish – nga 6
• Dellçevë dhe Kratovë – nga 5
• Sveti Nikole dhe Gjevgjeli – nga 4
• Probishtip – 3
• Vinicë – 2
• Makedonska Kamenica, Gostivar dhe Pehçevë – nga 1

Deri tash në vendin tonë janë bërë gjithësej 1.467.751 testime të Kovid-19. Numri i përgjithshëm i KOVID-personave të diagnostikuar në vendin tonë nga fillimi i epidemisë është  215.009, numri i pacientëve të shëruar është 199.064, të të vdekurve është 7.547, kurse numri i rasteve aktive është  8.398.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

ANKETIMI

По кој модел на настава треба да започне второто полугодие во училиштата?

Резултати од анкетата

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена