Na ndiqni në:

Maqedoni

342 raste të reja të Kovid-19 – të paraqitur 7 persona të vdekur

Botuar

  • македонски јазик

Në 24 orët e fundit janë bërë 2.349 testime, kursr janë regjistruar 342 raste të reja të KOVID-19:

• Shkup – 135
• Manastir – 35
• Veles – 17
• Prilep, Kavadar dhe Berovë – 16
• Ohër – 15
• Kumanovë – 13
• Strumicë – 10
• Shtip – 9
• Koçan dhe Gjevgjeli – nga 8
• Sveti Nikile dhe Resnjë – nga 6
• Radovish dhe Vallandovë – nga 5
• Dellçevë – 4
• Gostivar, Kërçovë, Negotinë, Kriva Pallankë, Probishtip dhe Kratovë – nga 2
• Tetovë, Strugë, Vinicë, Demir Hisar, Demir Kapi dhe Dojran – nga 1

Gjatë 24 orëve të kaluara janë regjistruar 7 persona të vdekur: 3 persona të vdekur nga Shkupi (67,74, dhe 79) dhe nga 2 persona të vdekur nga Manastiri (65 dhe 87) dhe Ohër (65 dhe 77). Të gjithë personat e paraqitur kanë ndërruar jetë në spital.

Janë regjistruar 348 pacientë të shëruar:

• Shkup – 141
• Manastir – 33
• Prilep – 25
• Kavadar – 21
• Veles – 18
• Koçan – 14
• Resnjë dhe Vallandovë – nga 10
• Gjevgjeli dhe Dellçevë – nga 8
• Shtip – 7
• Berovë, Kriva Pallankë dhe Demir Hisar  – nga 6
• Strumicë dhe Sveti Nikole – nga 5
• Radovish, Negotinë dhe Tetovë – nga 4
• Pehçevë – 3
• Ohër dhe Probishtip – nga 2
• Gostivar, Kërçovë, Kratovë, Vinicë, Bogdanci dhe Makedonska Kamenica – nga 1

Deri tash në vendin tonë janë bërë gjithësej 1.478.883 testime të Kovid-19. Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me KOVID në vendin tonë nga fillimi i epidemisë është 216.670, numri i pacientëve të shëruar është 201.017, të të vdekurve 7.616, kurse numri i rasteve aktive është  8.037.

Сподели ја веста:

ИСТРАЖУВАЧКА АНКЕТА:

Дали користите PayPal?

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена