Na ndiqni në:

Gostivari

411 të sapo infektuar me koronë në vendin tonë në 24 orët e fundit

Botuar

  • македонски јазик
Në 24 orët e fundit janë bërë 3.209 testime, kurse janë regjistruar 411 raste të reja të KOVID-19:
• Shkup – 198
• Kumanovë – 40
• Shtip – 19
• Veles – 18
• Kavadarci dhe Koçan – nga 16
• Prilep – 15
• Manastir – 13
• Kriva Pallankë – 10
• Tetovë dhe Radovish – nga 7
• Strugë – 6
• Strumicë dhe Probishtip – nga 5
• Gjevgjeli, Negotinë dhe Resnjë – nga 4
• Ohër, Kërçovë, Sveti Nikole, Bogdanci, Krushevë dhe Makedonska Kamenica – nga 3
• Vallandovë dhe Demir Hisar  – nga 2
• Dellçevë dhe Vinicë  – nga 1
Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 4 persona të vdekur: 2 persona të vdekur nga Shkupi (82 dhe 65vjet), dhe nga një person të vdekur nga Kumanova (74 vjet) dhe Probishtip (39vjet). Të gjithë personat e paraqitur kanë vdekur në kushte spitalore.
Në mënyrë plotësuese, në përputhje me Regjistrin e personave të vdekur me dijagnozë të Kovid-19 nga Moj Termin, janë paraqitur edhe tre persona të vdekur, me datë të vdekjes nga 31.08.2021 deri më 16.10.2021. Janë regjistruar 2 persona të vdekur nga Shkupi dhe një person nga Kërçova, në moshë prej 80 deri 93 vjet. Nga personat e paraqitur, dy kanë vdekur në kushte shtëpiake dhe një person në kushte spitalore.
Janë regjistruar 271 pacientë të shëruar:
• Shkup – 120
• Kumanovë – 22
• Veles – 15
• Kriva Pallankë – 14
• Manastir – 12
• Shtip dhe Tetovë – nga 11
• Kërçovë – 10
• Koçan dhe Prilep  – nga 8
• Kavadarci dhe Kratovë – nga 7
• Strumicë – 6
• Gjevgjeli – 5
• Negotinë dhe Sveti Nikole – nga 3
• Radovish, Probishtip, Resnjë , Ohër, Makedonska Kamenica, Vallandovë, Demir Hisar, Vinicë dhe Makedonski Brod – nga 1

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Анкета

Дали ги поддржувате предлог мерките за вработените во јавните институции (сертификат за вакцина, ковид-тест или потврда за прележаност)?

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!