Na ndiqni në:

Gostivari

43 raste të reja të kovidit në Maqedoni në 24 orët e fundit

Botuar

  • македонски јазик
Në 24 orët e fundit janë bërë 3.007 testime, kurse janë të regjistruara 43 raste të reja të KOVID-19 nga:
• Shkupi– 24
• Kumanovë– 5
• Manastir dhe Ohër – nga 3
• Prilep, Tetovë dhe Kërçovë– nga 2
• Gjevgjeli dhe Vinicë – nga 1.
Janë të regjistruara gjithësej 6 persona të vdekur: 2 persona nga Shkupi (67vjet dhe 86vjet) dhe nga një person në Manastir (79vjeç), Kumanovë (81 vjeç), Tetovë (73vjeç) dhe Veles (66vjeç).
Janë regjistruar 48 pacientë të shëruar nga:
• Shkupi– 17
• Prilepi– 6
• Manastiri– 5
• Ohri – 4
• Shtip, Strugë dhe Resnjë – nga 3
• Kumanovë, Tetovë, Vinicë, Gostivar, Strumicë, Koçan dhe Probishtip– nga 1.
Deri tash në vendin tonë janë bërë gjithësej 802.272 testime të Kovid-19.
Numri i përgjithshëm i KOVID personave të diagnostikuar në vendin tonë nga fillimi i epidemisë është 155.345, numri i pacientëve të shëruar është 148.846, të të vdekurve është 5.429, kurse numri i rasteve aktive është 1.070.

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени работни места во Полог:

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!