Na ndiqni në:

Gostivari

442 pozitivë nga 2.939 teste, në Gostivar vetëm 1 rast i ri

Botuar

  • македонски јазик
Në 24 orët e fundit janë kryer 2.939 testime dhe janë regjistruar 442 raste të reja me KOVID-19, njofton Ministria e Shëndetësisë. Sipas rajoneve:
• Shkup – 168
• Manastir – 41
• Prilep – 31
• Kavadarci – 24
• Ohër – 15
• Kumanovë, Veles, Shtip, Strumicë dhe Koçan – nga 13
• Dellçevë – 11
• Resnjë dhe Vallandovë – nga 10
• Demir Hisar  – 9
• Negotinë dhe Berovë – nga 8
• Gjevgjeli, Sveti Nikole, Kriva Pallankë dhe Radovish – nga 7
• Tetovë – 3
• Makedonska Kamenica – 2
• Gostivar, Kërçovë, Strugë, Vinicë, Probishtip, Kratovë, Bogdanci, Makedonski Brod dhe Pehçevë – nga 1
Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 5 persona të vdekur: 2 të vdekur nga Shkupi (57, 78) dhe një i vdekur nga Dellçeva (83), Koçani (77) dhe Kriva Pallanka (84). Të gjithë personat e raportuar kanë ndërruar jetë në kushte spitalore.
Po ashtu, sipas Regjistrit të personave të vdekur me diagnozë KOVID-19 nga Moj Termin, janë raportuar 5 persona të vdekur me datë vdekje nga data 11.11.2021 deri më 22.11.2021. Janë regjistruar personat e vdekur nga Ohri (1), Dellçeva (1), Makedonska Kamenica  (1), Tetova (1) dhe Koçani (1). Të ndjerit janë të moshës 65-86 vjeç, nga të cilët një ka ndërruar jetë në shtëpi dhe 4 në spital.
Janë regjistruar 373 pacientë të shëruar nga:
• Shkup – 165
• Prilep – 36
• Manastir – 27
• Kriva Pallankë – 15
• Kumanovë – 14
• Koçan – 13
• Ohër – 11
• Kavadarci dhe Kratovë – nga 9
• Strumicë dhe Negotinë – nga 8
• Demir Hisar – 7
• Shtip, Resnjë dhe Kërçovë – nga 6
• Gjevgjeli – 5
• Veles, Berovë dhe Radovish – nga 4
• Tetovë, Strugë dhe Probishtip – nga 3
• Vinicë – 2
• Sveti Nikole, Bogdanci, Pehçevë, Krushevë dhe Demir Kapi  – nga 1

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Анкета

Дали ги поддржувате предлог мерките за вработените во јавните институции (сертификат за вакцина, ковид-тест или потврда за прележаност)?

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!