Na ndiqni në:

Gostivari

9 raste të reja pozitive të koronës, të vdekur dy persona nga Shkupi dhe një nga Tetova

Botuar

  • македонски јазик

Në 24 orët e fundit janë bërë 3.239 testime, kurse janë regjistruar 9 raste të reja të KOVID-19, informon Ministria e shëndetësisë. Nëpër regjione nga:

  • Shkupi dhe Kërçova– nga 3
  • Manastiri, Shtipi dhe Dibra – nga 1.

Janë regjistruar 3 persona të vdekur nga: dy persona të vdekur nga Shkupi (86vjeç) dhe (70 vjeç) dhe një person i vdekur nga Tetova (65 vjeç).

Janë regjistruar 13 persona të shëruar nga:

  • Kumanova – 4
  • Shkupi– 3
  • Vinicë – 2
  • Prilep, Tetovë, Shtip dhe Kërçovë– nga 1.

Deri tash në vendin tonë janë bërë gjithësej 867.233 testime të Kovid-19.

Numri i përgjithshëm i KOVID-personave të diagnostikuar në vendin tonë nga fillimi i epidemisë është 155.663, numri i pacientëve të shëruar është 149.946, të të vdekurve është 5.484, kurse numri i rasteve aktive është 233.

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени работни места во Полог:

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!