Na ndiqni në:

Gostivari

Shoferët t’ju japin përparësi këmbësorëve në kalimet e shënuara, apel nga policia e Gostivarit

Botuar

  • македонски јазик

Policia e Gostivarit apelon deri te shoferët të kenë kujdes, detyrimisht t’ju japin përparësi këmbësorëve në kalimet e shënuara dhe të mos e vënë në pyetje sigurinë e tyre. “Në të kundërt do të ballafaqohen me parashtresa adekuate dhe me gjobë e cila për këtë lloj shkelje trafiku  është 250 euro në vlerë monetare denarë, por edhe me masë mbrojtëse marrje të lejes së vozitjes prej tre muajsh deri në një vit.”, thuhet në apelin.

Këmbësorët nga ana tjetër, edhe njëherë rikujtohen që t’i respektojnë rregullat e komunikacionit dhe rregulloret dhe të mos i kalojnë rrugët ku të mbërrijnë, të mos mbesin në rrugë dhe posaçërisht të lëvizin nëpër trotuare ose në anën e djathtë të rrugës, nëqoftëse nuk ekzistojnë trotuare. Gjobat për mosrespektim të këtyre rregullave të komunikacionit dhe obligimet ligjore lëvizin nga 20 deri 50 euro në vlerë monetare denarë.

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Анкета:

Дали треба да се скрати работното време на администрацијата во петок на 4 часа?

Advertisement
Advertisement
Zgjedhjet Lokale 20213 ditë më parë

Këto janë anëtarët e zgjedhur të Këshillit të ardhshëm të Komunës së Vrapçishtit

Gostivari2 ditë më parë

MPB zyrtarisht për fatkeqësinë tek Llaskarcë në të cilën humbi jetën banor i Çegranit

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Rezultate nga votimi për Këshillë të Gostivarit

Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

Bejta: Për vetëm 100 ditë Gostivari do të jetë komunë e pastër, ja 24 projektet e para

Gostivari13 orë më parë

I sulmuar dhe i plaçkitur një i mitur në rrugë në Gostivar

Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

Tubim përmbyllës i BDI-së: Do t’a kthejmë Gostivarin në rrugën e duhur

Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

Në Gostivar për votim janë paraqitur 146 të sëmurë dhe të pafuqishëm, votues në karantinë nuk ka

Gostivari2 javë më parë

Shoferët t’ju japin përparësi këmbësorëve në kalimet e shënuara, apel nga policia e Gostivarit

Gostivari1 javë më parë

Gostivarasit zgjedhin kryetar dhe përbërje të Këshillit komunal

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

KSHZ: Taravari 15.724 vota, Bejta 13.190

Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

Tubim qendror i ASH/A: Gostivari u bë model i suksesit, kërkojmë besim që të vazhdojmë me punë efikases

Gostivari2 javë më parë

I arrestuar një gostivaras i cili i ka sulmuar bashkëshorten dhe vajzën

Maqedoni2 javë më parë

Filipçe: Prej nesër do të kërkohet pëlqimi nga prindërit për skriningun, apeloj që të pranojnë

Отворени работни места во Полог:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!