Na ndiqni në:

Zgjedhjet Lokale 2021

Ahmeti nga tubimi në Vrapçisht: Agjenda e blertë është e rëndësishme aq sa edhe flamuri

Botuar

  • македонски јазик

Bashkimi Demokratik për Integrim mbrëmë në Vrapçisht, e prezantoi kandidatin për kryetar Nebi Rexhepi dhe listën e kandidatëve për këshilltarë për këtë komunë.

Kryetari i BDI-së Ahmeti para të pranishmëve theksoi se për t’a drejtuar shtetin duhet kuadër i fortë dhe i specializuar në fusha të ndryshme, kurse BDI-ja i ka ato.

“Të gjithë jemi këtu së bashku që t’a vërtetojmë mbështetjen e fortë që kandidati Nebi Rexhepi do t’a ketë për t’a udhëhequr komunën në katër vitet e ardhshme. Ky është investimi që e ka bërë BDI-ja pasi pas Nenit ka kuadër të fortë në shumë fusha siç janë financat, ekonomia, mjedisi jetësor, me shfaqje ndërkombëtare pasi ka të tillë që mendojnë se çdokush mund t’a udhëheqë qeverinë, por nuk është lehtë të udhëhiqet komunë dhe shtet, pa specialistë dhe njerëz të trajnuar. Këtu, rreth fushës së Pollogut si pasuri që e kemi, e votuan ligjin për shpalljen e Sharing si park nacional, këtu është ardhmëria, këtu janë puset e naftës dhe Mali Sharr nuk ka zëvendësim pasi e keni si dhuratë nga Zoti, ne e kemi patjetër t’a ruajmë, t’a zhvillojmë. Agjenda e blertë është poashtu aq kombëtare sa edhe pyetjet kombëtare që i zgjodhëm deri tash. Agjenda e blertë është po aq e rëndësishme sa edhe flamuri kombëtar dhe flamuri.”, theksoi Ahmeti.

Kandidati për kryetar komune Nebi Rexhepi para të pranishmëve tha se programi i tij nuk është vetëm premtim, por përgjegjësi e plotë që i është dhënë.

“Në këtë periudhë parazgjedhore, do të bënit mirë t’i analizoni të gjitha programet politike e partive politike që garojnë me ne dhe pastaj vendosni kush meriton t’a udhëheqë komunën tonë në mandatin e ardhshëm. Sonte para jush me përgjegjësinë që më është dhënë i zbuloj konceptin dhe programin për katër vite. Kemi detyrim t’i krijojmë dhe ti përmirësojmë kushtet themelore për jetë për të gjithë qytetarët”, tha Rexhepi.

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Анкета:

Дали треба да се скрати работното време на администрацијата во петок на 4 часа?

Advertisement
Advertisement
Zgjedhjet Lokale 20217 ditë më parë

Rezultate nga votimi për Këshillë të Gostivarit

Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

Bejta: Për vetëm 100 ditë Gostivari do të jetë komunë e pastër, ja 24 projektet e para

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Tubim përmbyllës i BDI-së: Do t’a kthejmë Gostivarin në rrugën e duhur

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Në Gostivar për votim janë paraqitur 146 të sëmurë dhe të pafuqishëm, votues në karantinë nuk ka

Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

Taravari në tubimin në Çajlë: Gjithkund jemi të mirëseardhur pasi kemi qëllime dhe nijet të pastër

Gostivari2 javë më parë

Shoferët t’ju japin përparësi këmbësorëve në kalimet e shënuara, apel nga policia e Gostivarit

Zgjedhjet Lokale 20217 ditë më parë

KSHZ: Taravari 15.724 vota, Bejta 13.190

Gostivari1 javë më parë

Gostivarasit zgjedhin kryetar dhe përbërje të Këshillit komunal

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Tubim qendror i ASH/A: Gostivari u bë model i suksesit, kërkojmë besim që të vazhdojmë me punë efikases

Gostivari1 javë më parë

I arrestuar një gostivaras i cili i ka sulmuar bashkëshorten dhe vajzën

Maqedoni2 javë më parë

Filipçe: Prej nesër do të kërkohet pëlqimi nga prindërit për skriningun, apeloj që të pranojnë

Gostivari1 javë më parë

Policë në Gostivar kanë shkrepur në ajër që të qetësojnë përleshje dhe sulm

Gostivari6 ditë më parë

Në një pjesë të Gostivarit nesër paradite nuk do të ketë rrymë

Отворени работни места во Полог:

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!