Na ndiqni në:

Gostivari

Aksion me “radar nate”: Shofer në Gostivar ka tejkaluar shpejtësinë mbi 70 km në orë

Botuar

  • македонски јазик

Dje dhe sot (12/13 Prill) nga ora 8 deri në 1 ora e 30 minuta pas mesnate, zyrtarët policorë të SPB Tetovë kanë kryer kontroll të përforcuar të shpejtësisë me të cilën veturat lëvizin brenda dhe jashtë vendbanimeve. Në kontrollin, i cili në orët e mbrëmjes është realizuar me të ashtuquajturin “radar nate”, janë zbuluar gjithsej 16 tejkalime dhe janë sanksionuar ligjërisht, jashtë vendbanimeve(Tetova-1 dhe Gostivar-15). Një shofer në Gostivar ka vozitur deri në 70 kilometra në orë më shumë se e lejuar.

Gjatë kontrollit janë sanksionuar edhe 20 drejtues mjetesh të cilët kanë tejkaluar shpejtësinë e lejuar në një zonë të banuar, nga të cilët 3 deri në 50 kilometra në orë, si dhe janë konstatuar dhe plotësuar me parashtresat përkatëse 46 lloje të tjera kundërvajtjesh.

Nga Sektori për Punë të Brendshme Tetovë edhe një herë apelojnë drejtuesit e mjeteve që të rregullojnë shpejtësinë sipas kushteve të rrugës dhe të mos vënë në dyshim sigurinë e tyre dhe të pjesëmarrësve të tjerë në trafik. Kjo, aq më tepër që në tre muajt e parë të këtij viti shpejtësia e parregulluar është shkelja më e shpeshtë në rajonin Tetovë-Gostivar, por edhe shkaku më i shpeshtë i aksidenteve në komunikacion.

Сподели ја веста:

ИСТРАЖУВАЧКА АНКЕТА:

Дали користите PayPal?

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена