Na ndiqni në:

Maqedoni

Nëse situata epidemiologjike mbetet stabile do të ketë mësimdhënie me prezencë fizike

Botuar

  • македонски јазик

Nëse situata epidemiologjike është siç është tash të gjithë nxënësit do të fillojnë për diçka më shumë se një muaj praktikisht me prezencë fizike pa restriksione në klasat ose numri nëpër klasat për çka ekzistojnë protokolle – ajrosje, mënyrë e të ikurit, ndërrim të klasave për lëndët mësimore etj, theksoi sot ministri i shëndetësisë Venko Filipçe.

Drejtoi se është e rëndësishme që i kanë përpunuar të gjitha skenaret dhe intenzivisht kanë punuar me Ministrinë për arsim dhe shkencë dhe kanë bërë plan të mirë.

  • Tre skenare të mira janë përpunuar në varësi nga situata epidemiologjike. Nëqoftëse përkeqësohet situata epidemiologjike jemi të përgatitur që edhe këtu të itervenojmë në pjesën se si organizohet mësimdhënia, shtoi Filipçe, duke ju përgjigjur pyetjeve gazetareske në vizitë të Spitalit klinik në Manastir.

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени работни места во Полог:

Advertisement
Advertisement
Gostivari3 ditë më parë

Taravari: Pres nesër BDI të më sulmojë për spitalin në Kërçovë, për to un jam fajtor për gjithçka

Gostivari6 ditë më parë

Gostivarpress.mk me donacion për nxënësit me rastin e 5 vjet ekzistencë të medias

Kulturë1 javë më parë

Nesër në mbrëmje premierë në Teatrin e Gostivarit

Maqedoni4 ditë më parë

Prej të martës do të paguhen pensionet e shtatorit

Maqedoni1 javë më parë

Nga Tetori të vaksinuar me një dozë nuk do të mund të hyjnë në kafeteri, restorant, ngjarje

Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

Iniciativa “Gostivari që dua” dhe BDI bashkë në zgjedhjet

Gostivari2 javë më parë

Ka raste të korona virusit nëpër shkollat në Gostivar, por situata është stabile, vlerësojnë organet kompetente

Gostivari1 javë më parë

Sulm fizik në kazino në Gostivar, të arrestuar 2 persona

Maqedoni2 javë më parë

Katër ekspertë Gjermani të kyçen në hetimin për zjarrin në spitalin modular në Tetovë

Gostivari1 javë më parë

Në Gostivar i privuar nga liria një hotelier në lokalin e të cilit ka pasur mysafirë pa çertifikatën e vaksinimit

Gostivari2 javë më parë

E ndezur deponi ilegale rreth rrugës Gostivar-Tetovë, janë djegur edhe goma

Gostivari3 ditë më parë

BDI dhe “Gostivari që dua” lanë thasë me mbeturina para komunës: Taravari premtonte qytet të pastër, kurse gjithkund ka mbeturina

Gostivari2 ditë më parë

Të arrestuar dy gostivaras për shkak të sulmit fizik dhe prishje të rendit dhe qetësisë publike

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!