Na ndiqni në:

Maqedoni

Shqipëria i hapi kufijtë – Nuk ka kushte për hyrje dhe qëndrim të turistëve

Botuar

  • македонски јазик

Ministria për punë të jashtme të Republikës së Shqipërisë, shprehet se kufijtë do të jenë të hapura për gjithë shtetasit shqiptar dhe të huaj gjatë kohës së sezonit turistik.

Në lajmërimin specifikohet se test PCR negativ për Kovid-19, ose çfarëdolloj dokumente të veçanta, nuk do të nevojiten për hyrje në Shqipëri.

Nga 1 Qershori nuk është e detyrueshme të mbahen maska jashtë, por ato janë të detyrueshme të mbahen në hapësira të mbyllura dhe në vende ku nuk është e mundshme të mbahet distancë sociale. Koha e orës policore tash zgjat prej orës 23 deri në orën 6 të mëngjesit.

Është vendosur edhe se nga 15 Qershori do të jetë e lejuar grupimi deri në 15 në vend të 10 personave, ndërsa nga 1 Korrik planifikohet ende më shumë të shkurtohet ora policore, gjegjësisht të jetë nga ora 24 deri në orën 6 të mëngjesit, si dhe prezencë e lejuar të të gjithë ngjarjeve sportive dhe kulturore të hapura për publikun deri në 30 përqind.

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Анкета:

Дали треба да се скрати работното време на администрацијата во петок на 4 часа?

Advertisement
Advertisement
Zgjedhjet Lokale 20216 ditë më parë

Rezultate nga votimi për Këshillë të Gostivarit

Gostivari2 javë më parë

Tre raste të reja të konfirmuara të korona virusit në Gostivar, në shtet 344

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Bejta: Për vetëm 100 ditë Gostivari do të jetë komunë e pastër, ja 24 projektet e para

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Tubim përmbyllës i BDI-së: Do t’a kthejmë Gostivarin në rrugën e duhur

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Në Gostivar për votim janë paraqitur 146 të sëmurë dhe të pafuqishëm, votues në karantinë nuk ka

Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

Taravari në tubimin në Çajlë: Gjithkund jemi të mirëseardhur pasi kemi qëllime dhe nijet të pastër

Gostivari2 javë më parë

Shoferët t’ju japin përparësi këmbësorëve në kalimet e shënuara, apel nga policia e Gostivarit

Zgjedhjet Lokale 20216 ditë më parë

KSHZ: Taravari 15.724 vota, Bejta 13.190

Gostivari7 ditë më parë

Gostivarasit zgjedhin kryetar dhe përbërje të Këshillit komunal

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Tubim qendror i ASH/A: Gostivari u bë model i suksesit, kërkojmë besim që të vazhdojmë me punë efikases

Gostivari1 javë më parë

I arrestuar një gostivaras i cili i ka sulmuar bashkëshorten dhe vajzën

Maqedoni2 javë më parë

Filipçe: Prej nesër do të kërkohet pëlqimi nga prindërit për skriningun, apeloj që të pranojnë

Gostivari7 ditë më parë

Policë në Gostivar kanë shkrepur në ajër që të qetësojnë përleshje dhe sulm

Отворени работни места во Полог:

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!