Na ndiqni në:

Zgjedhjet Lokale 2021

Alternativa e konfirmoi mbështetjen e kandidatëve të koalicionit në Gostivar, Vrapçisht dhe 5 komuna të tjera

Botuar

  • македонски јазик

Në takim të Kryesisë qendrore të Alternativës është konfirmuar qëndrimi për mbështetje të plotë në rrethin e dytë të kandidatëve të koalicionit Aleanca për Shqiptarët/Alternativa në komunat e Strugës, Dibrës, Gostivarit, Vrapçishtit, Bogovinës, Tearcës dhe Çairit, njoftoi partia.

“Përveç kësaj, në mbledhjen e Kryesisë qendrore u diskutua edhe për marrëdhënien ndaj rrethit të dytë në komunat në të cilat koalicioni AAA&ASH nuk ka kandidatë të tyre. Duke marr parasysh se ato janë kandidatë të partive nga qeveria, përderisa Alternativa është parti opozitare. Kryesia qendrore vendosi Alternativa të mbetet konsistente në përfaqësimin e votës opozitare, e prandaj nuk do të drejtojë thirrje për mbështetje të ndonji kandidati të caktuar në ato komuna. Thirrja e Alternativës është që çdo votues të vendosë me ndërgjegjen e vetë dhe në pajtim me interesat e tyre lokale për kandidatin që do t’a votojë, përderisa votuesi i Alternativës çdoherë ka parasysh edhe përcaktimet programore të partisë.”, thuhet në njoftimin.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!