fbpx
Na ndiqni në:

Gostivari

Ambasadorja e SHBA-së në vizitë të Gostivarit

Botuar

  • македонски јазик

Ambasadorja amerikane, Kejt Mari Brns, sot ka vizituar Komunën e Gostivarit, ku ka takuar kryetarin e komunës Arben Taravari dhe ka marrë pjesë në një debat në Qendrën për Rini dhe Komunitet.

“Në takimin me ambasadoren diskutuam për mandatin e ri, projektet e ardhshme në nivel lokal dhe situatën aktuale politike në vend. Ky takim u përdor për bisedime dhe çështje të tjera që shqetësojnë të dyja palët. Dhe e falënderova ambasadoren për investimet e përbashkëta që kemi bërë me SHBA-në dhe ndihmën e tyre për Komunën e Gostivarit”, tha kryetari.

Debati në Qendrën për Rininë dhe Komunitetin – YCC ishte me temën “Të flasim për korrupsionin”.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена