Na ndiqni në:

Gostivari

Andi Ismaili nga Gostivari për herë të dytë kampion botëror në vallëzim modern

Botuar

  • македонски јазик

Suksesi i ri i madh i gostivarasit And Ismaili. Në Kampionatin botëror në vallëzim bashkëkohor modern, që mbahet në Varshavë, Poloni e fitoi titullin kampion botëror në solo vallëzim. Djali i talentuar nga Gostivari për herë të dytë u tregua si më i miri në këtë garë. Vend të parë fitoi edhe në vitin 2019.

Në Kampionatin botëror në vallëzim bashkëkohor modern në Poloni garojnë mbi 2.000 pjesëmarrës nga 22 vende nga gjithë bota, mes të cilëve: Gjermania, Turqia, Sërbia, Norvegjia, Rusia dhe të tjerë.

Andi është anëtar i iDance studio Gostivar.

Сподели ја веста:

ИСТРАЖУВАЧКА АНКЕТА:

Дали користите PayPal?

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена