Na ndiqni në:

Maqedoni

Apasiev: Demokracia është e paralizuar, opozita të mendojë për radikalizimin e metodave

Botuar

  • македонски јазик

Lideri i “Levica” Dimitar Apasiev sonte para Kuvendit vlerësoi se situata është alarmante dhe se demokracia është e paralizuar. Në deklaratë për mediumet, Apasiev tha se sipas tij është i nevojshëm radikalizim politik i opozitës.

– Unë jam në atë qëndrim pasi është e dukshme se ato i përdorin të gjitha levat e pushtetit për t’a paaftësuar tranzitimin demokratik të pushtetit dhe mendoj se opozita duhet të mendojë për radikakizim të metodave. Kjo domethënë protesta, bllokime, paralizë të Kuvendit. Vetë legjislatura nuk ekziston më, tashmë e dini- situata është 60:60. Ato me këto metoda mund të mbërrijnë edhe deri 90, deklaroi Apasiev.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Анкета

Дали ги поддржувате предлог мерките за вработените во јавните институции (сертификат за вакцина, ковид-тест или потврда за прележаност)?

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!