Na ndiqni në:

Zgjedhjet Lokale 2021

Bejta: Do ti heqim kazinot nga qendra, Gostivari do të jetë qytet i familjeve të lumtura

Botuar

  • македонски јазик

“Qytetarët nuk duan industria e lojërave të fatit të dominojë në Gostivar. Do t’i heqim kazinot nga qendra e qytetit dhe prej para shkollave”, theksoi në pres konferencën e sotme, kandidati për kryetar të Komunës së Gostivarit nga BDI, Nevzat Bejta. Ai deklaroi se udhëheqësia aktuale nuk e ka plotësuar premtimin se do t’i heqë kazinot dhe kërkoi votë për, siç tha, qenda e Gostivarit të duket siç i ka hije.

“Në qytetin tonë ka më shumë se 40 kazino, ka shumë bastore sportive, ato ju bëjnë dëm qytetarëve. Në Gostivar ka më shumë kazino sesa çerdhe, shkolla dhe terrene sportive. Qytetarët nuk duan lojërat e fatit të dominojë në Gostivar. Në vend se të rinjtë të shkojnë në kazino, ato duhet të kenë kushte të bëjnë sport, të vizitojnë ngjarje kulturore, të mësojnë. Taravari në 2017-tën premtoi se do t’i heq kazinot nga qendra e qytetit dhe prej para shkollave. Jo vetëm që nuk e bëri atë, por u hapën ende më shumë kazino. As Taravari, as Aleanca për Shqiptarët nuk bënë asgjë për këtë problem. Partia jonë , BDI ngriti iniciativë në Qeveri dhe tash është në procedurë të kuvendit Ligji për lojëra të fatit, me të cilin në qytetin tonë nuk do të ketë kazino në Qendrën dhe para shkollave. Prandaj, e kërkoj besimin e qytetarëve për mua si kryetar. Më 17 Tetor ju bëj thirrje të gjithë qytetarëve tonë të votojnë, të mos ketë kazino në qendër dhe para shkollave. Gostivari të jetë qytet i familjeve të lumtura, të të rinjve të cilët kanë kushte të mira për t’u marrë me sport, të ngrejnë nivelin e kulturës, kurse Qendra jonë të jetë qendër e qytetit siç i ka hije”, nënvizoi Bejta.

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Анкета:

Дали треба да се скрати работното време на администрацијата во петок на 4 часа?

Advertisement
Advertisement
Zgjedhjet Lokale 20217 ditë më parë

Rezultate nga votimi për Këshillë të Gostivarit

Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

Bejta: Për vetëm 100 ditë Gostivari do të jetë komunë e pastër, ja 24 projektet e para

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Tubim përmbyllës i BDI-së: Do t’a kthejmë Gostivarin në rrugën e duhur

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Në Gostivar për votim janë paraqitur 146 të sëmurë dhe të pafuqishëm, votues në karantinë nuk ka

Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

Taravari në tubimin në Çajlë: Gjithkund jemi të mirëseardhur pasi kemi qëllime dhe nijet të pastër

Zgjedhjet Lokale 20217 ditë më parë

KSHZ: Taravari 15.724 vota, Bejta 13.190

Gostivari2 javë më parë

Shoferët t’ju japin përparësi këmbësorëve në kalimet e shënuara, apel nga policia e Gostivarit

Gostivari1 javë më parë

Gostivarasit zgjedhin kryetar dhe përbërje të Këshillit komunal

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Tubim qendror i ASH/A: Gostivari u bë model i suksesit, kërkojmë besim që të vazhdojmë me punë efikases

Gostivari1 javë më parë

I arrestuar një gostivaras i cili i ka sulmuar bashkëshorten dhe vajzën

Maqedoni2 javë më parë

Filipçe: Prej nesër do të kërkohet pëlqimi nga prindërit për skriningun, apeloj që të pranojnë

Gostivari1 javë më parë

Policë në Gostivar kanë shkrepur në ajër që të qetësojnë përleshje dhe sulm

Gostivari6 ditë më parë

Në një pjesë të Gostivarit nesër paradite nuk do të ketë rrymë

Отворени работни места во Полог:

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!