Na ndiqni në:

Gostivari

Zjarre të furishme në më shumë vende në Gostivar dhe rreth tij

Botuar

  • македонски јазик

Dje (23 Qershor) në periudhën nga ora 8 deri në or 3 e 30 minuta, në SPB Tetovë janë paraqitur se kanë shpërthyer zjarre në fshatrat e Gostivarit, Zubovc, Vranjovc dhe përreth rrugës lokale Vrapçisht-Pozharane. Zjarre kanë qenë të regjistruara edhe në fshatrat e Tetovës, Bogovinë dhe Çellopek. Kanë qenë të ndezur baraka, deponi për mbeturina, pyll dhe objekte të vjetra (hambare) në Zubovc, Çellopek dhe Vranjovc.

“Të gjitha zjarret janë plotësisht të fikura, nuk ka persona të lënduar dhe është shkaktuar vetëm dëm material. Janë të kryera ose do të kryhen shqyrtime gjatë ditës.”, thanë nga SPB.

 

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени работни места во Полог:

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!