Na ndiqni në:

Lajme

Dron është rrëzuar mbrëmë në Zagreb

Botuar

  • македонски јазик

Një goditje e fortë u dëgjua në Zagreb mbrëmë pak pas orës 23, ndërsa mediat kroate raportojnë se në tokë shihet një krater i madh dhe se diçka ka rënë në tokë dhe ka shpërthyer. Sipas Indeks.hr, duke u thirrur në burime të mirëinformuara, sipas informacioneve të mbledhura deri më tani nga shërbimet kompetente, një dron është rrëzuar në Jarun të Zagrebit. U gjetën edhe dy parashuta.

Eksperti amerikan i aviacionit ushtarak dhe redaktori i The War Zone të The Drive, Tajler Rogovej, hamendëson nga ajo që pa në fotot dhe pamjet nga Zagrebi, ka shumë të ngjarë të jetë një Tupolev Tu-141 që ndoshta është prishur dhe ka fluturuar nga Ukraina, i cili është i vetmi operator aktual i njohur që përdor Tu-141.

Një krah, shkruan ai, mbeti kryesisht i paprekur, gjë që bëri të mundur konfirmimin e dyshimit se ai po punonte në atë dron, shkruan Rogovej.

Policia deri më tani nuk ka raportuar për të lënduar në zonën e gjerë në vendin e ngjarjes. Disa automjete të parkuara janë dëmtuar.

Сподели ја веста:

ИСТРАЖУВАЧКА АНКЕТА:

Дали користите PayPal?

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена