Na ndiqni në:

Maqedoni

Katër muaj pas tragjedisë në Tetovë, askush nuk mban përgjegjësi për 14 qytetarët që u dogjën të gjallë – reagim nga ASH

Botuar

  • македонски јазик

“Katër muaj pas tragjedisë në Tetovë, ende askush nuk mban përgjegjësi për 14 qytetarët që u dogjën të gjallë. Që në ditët e para të tragjedisë, regjimi aktual filloi të fshehë të vërtetën, gjurmët e krimit dhe të tallte familjarët e viktimave duke i depozituar dhe më pas duke refuzuar dorëheqjet. Sa për ironi, ministri dhe zëvendësministri i Shëndetësisë nuk u shkarkuan kur u dogjën të gjallë 14 Tetovarë, por kur duhej bërë pazare politike që të mbijetonte regjimi. “Kjo vetëm konfirmon atë që ne vazhdimisht kemi paralajmëruar se qeverisja e regjimit hibrid është më e rëndësishme se jeta e qytetarëve.”, theksojnë në reagimin nga Aleanca për Shqiptarët.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена