Na ndiqni në:

Maqedoni

Katër ekspertë Gjermani të kyçen në hetimin për zjarrin në spitalin modular në Tetovë

Botuar

  • македонски јазик

Ekipi gjerman nga Shërbimi federal, që duhet të mbërrijë pas pararendësit të përfunduar këto ditë, paraprakisht është e përbërë nga katër veta, edhe atë nga dy krim teknikë dhe mjekë ligjorë për hulumtim të zjarreve dhe dy krim teknikë dhe mjekë ligjorë për matje laserike të hapësirave dhe fotografim.

Këtë e njoftoi zëdhënësi i Qeverisë Dushko Arsovski në pres konferencën e sotme, duke u përgjigjur në pyetjet gazetareske në lidhje me ekspertët gjerman të cilët do të kyçen në hetimin e zjarrit në spitalin modular në Tetovë.

Në MPB, siç informon ai, tashmë përgatitet mbështetje adekuate në formë të mjeteve, vizatimeve, planeve dhe informacioneve tjera relevante që munden të ndihmojnë në verifikimin e përbashkët të fakteve.

– Ekspertët gjerman do të punojnë bashkë me krim teknikët të MPB si mbështetje të PTHP gjatë hetimit për verifikimin e arsyeve të zjarrit në spitalin modular në Tetovë, drejtoi Arsovski.

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени работни места во Полог:

Advertisement
Advertisement
Gostivari3 ditë më parë

Taravari: Pres nesër BDI të më sulmojë për spitalin në Kërçovë, për to un jam fajtor për gjithçka

Gostivari6 ditë më parë

Gostivarpress.mk me donacion për nxënësit me rastin e 5 vjet ekzistencë të medias

Kulturë1 javë më parë

Nesër në mbrëmje premierë në Teatrin e Gostivarit

Maqedoni4 ditë më parë

Prej të martës do të paguhen pensionet e shtatorit

Maqedoni1 javë më parë

Nga Tetori të vaksinuar me një dozë nuk do të mund të hyjnë në kafeteri, restorant, ngjarje

Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

Iniciativa “Gostivari që dua” dhe BDI bashkë në zgjedhjet

Gostivari2 javë më parë

Ka raste të korona virusit nëpër shkollat në Gostivar, por situata është stabile, vlerësojnë organet kompetente

Gostivari1 javë më parë

Sulm fizik në kazino në Gostivar, të arrestuar 2 persona

Maqedoni2 javë më parë

Katër ekspertë Gjermani të kyçen në hetimin për zjarrin në spitalin modular në Tetovë

Gostivari1 javë më parë

Në Gostivar i privuar nga liria një hotelier në lokalin e të cilit ka pasur mysafirë pa çertifikatën e vaksinimit

Gostivari2 javë më parë

E ndezur deponi ilegale rreth rrugës Gostivar-Tetovë, janë djegur edhe goma

Gostivari3 ditë më parë

BDI dhe “Gostivari që dua” lanë thasë me mbeturina para komunës: Taravari premtonte qytet të pastër, kurse gjithkund ka mbeturina

Gostivari2 ditë më parë

Të arrestuar dy gostivaras për shkak të sulmit fizik dhe prishje të rendit dhe qetësisë publike

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!