Na ndiqni në:

Gostivari

Ditë pa të vdekur nga kovidi pas 9,5 muajve, të paraqitur vetëm 8 raste të reja

Botuar

  • македонски јазик
Sot për herë të parë pas 2 Shtator 2020 nuk ka asnjë rast vdekjeje në raportin e Ministrisë së shëndetësisë për kovid gjendjen.
“Virusi është larg nga i fituar, por kjo fitore e vogël na ndjell shpresë se jemi më afër në vënien e fundit të kësaj agonisë. Megjithatë, masat duhet të vazhdojmë t’i respektojmë, kurse mënyra e vetme për t’a zvogëluar numrin e viktimave është që masovikisht të vaksinohemi.”, tha MSH.
Në 24 orët e fundit janë bërë 3.068 testime, kurse janë regjistruar 8 raste të reja të KOVID-19 nga:
-Shkupi 3
-Tetovë 2
-Veles, Kërçovë dhe Ohër nga 1
Janë regjistruar 9 të shëruar nga:
-Shkupi 3
-Kumanovë, Tetovë, Veles, Gostivar, Sveti Nikole dhe Resnjë nga 1

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Анкета:

Дали треба да се скрати работното време на администрацијата во петок на 4 часа?

Advertisement
Advertisement
Gostivari2 javë më parë

Tre raste të reja të konfirmuara të korona virusit në Gostivar, në shtet 344

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Bejta: Për vetëm 100 ditë Gostivari do të jetë komunë e pastër, ja 24 projektet e para

Zgjedhjet Lokale 20213 ditë më parë

Rezultate nga votimi për Këshillë të Gostivarit

Zgjedhjet Lokale 20216 ditë më parë

Tubim përmbyllës i BDI-së: Do t’a kthejmë Gostivarin në rrugën e duhur

Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

Taravari në tubimin në Çajlë: Gjithkund jemi të mirëseardhur pasi kemi qëllime dhe nijet të pastër

Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

Bejta: Do ti heqim kazinot nga qendra, Gostivari do të jetë qytet i familjeve të lumtura

Zgjedhjet Lokale 20215 ditë më parë

Në Gostivar për votim janë paraqitur 146 të sëmurë dhe të pafuqishëm, votues në karantinë nuk ka

Gostivari1 javë më parë

Shoferët t’ju japin përparësi këmbësorëve në kalimet e shënuara, apel nga policia e Gostivarit

Gostivari2 javë më parë

E lënduar një e mitur në fatkeqësi në Gostivar

Zgjedhjet Lokale 20217 ditë më parë

Tubim qendror i ASH/A: Gostivari u bë model i suksesit, kërkojmë besim që të vazhdojmë me punë efikases

Zgjedhjet Lokale 20213 ditë më parë

KSHZ: Taravari 15.724 vota, Bejta 13.190

Çfarë, ku, si?2 javë më parë

Çmime fantastike vetëm për Ju! – Fletushkë e re Ultra në Marketet Ultra

Gostivari5 ditë më parë

Gostivarasit zgjedhin kryetar dhe përbërje të Këshillit komunal

Отворени работни места во Полог:

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!