Na ndiqni në:

Maqedoni

Sot me kalendar fillon vera

Botuar

  • македонски јазик

Stina më e dëshiruar e vitit VERA në Hemisferën Veriore sipas kalendarit fillon sot (21 Qershor 2021) saktë në ora 5 e 32 minuta në mëngjes. Vera do të zgjasë deri më 22 Shtator, kur do t’a ndërrojë vjeshta. Dita e parë zyrtare është më e gjata dhe zgjat 16 orë e 28 minuta.

Është interesante se në dy vitet e ardhshme, vera do të fillojë më 21 Qershor (viti 2022 dhe 2023), përderisa vitin e ardhshëm 2024 kjo stinë e vitit do të filloj më 20 Qershor.

Sot në Hemisferën Jugore filloi dimri.

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени работни места во Полог:

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!