Na ndiqni në:

Maqedoni

Sot vazhdon shtypja dhe nxjerrja e letërnjoftimeve, Qeveria miratoi aktin nënligjor

Botuar

  • македонски јазик

Ministri i punëve të brendshme Oliver Spasovski në seancën e djeshme qeveritare informoi se akti nënligjor në lidhje me nxjerrjen e shabllonave për letërnjoftimet e reja do të jetë menjëherë i shpallur në “Gazetën zyrtare”, dhe me atë do të mundësohet menjëherë të fillojë shtypja dhe nxjerrja e letërnjoftimeve të qytetarëve në përputhje me kërkesat e tyre të dorëzuara.

Ashtu siç drejtojnë në lajmërimin qeveritar, seanca ka qenë me pikë të vetme në rendin e ditës në të cilën është shqyrtuar Informacioni për tejkalimin e situatës aktuale në lidhje me nxjerrjen e shabllonave të letërnjoftimeve të reja.

Në seancën Qeveria e udhëzoi ministrin t’i ndërmarrë të gjitha aktivitetet e nevojshme për  sjellje të aktit nënligjor në përputhje me autorizimin nga Ligji për letërnjoftime dhe t’a harmonizojë me dispozitat nga Ligji për shfrytëzim të gjuhëve me çka mundësohet nxjerrje pa probleme të shabllonave për kërkesë për nxjerrje të letërnjoftimit, shabllon për letërnjoftim, procedura për nxjerrje dhe zëvendësim të letërnjoftimit, si dhe për mënyrën për mbajtje të evidencave për letërnjoftimet e nxjerrura.

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Анкета:

Дали треба да се скрати работното време на администрацијата во петок на 4 часа?

Advertisement
Advertisement
Zgjedhjet Lokale 20216 ditë më parë

Rezultate nga votimi për Këshillë të Gostivarit

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Bejta: Për vetëm 100 ditë Gostivari do të jetë komunë e pastër, ja 24 projektet e para

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Tubim përmbyllës i BDI-së: Do t’a kthejmë Gostivarin në rrugën e duhur

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Në Gostivar për votim janë paraqitur 146 të sëmurë dhe të pafuqishëm, votues në karantinë nuk ka

Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

Taravari në tubimin në Çajlë: Gjithkund jemi të mirëseardhur pasi kemi qëllime dhe nijet të pastër

Gostivari2 javë më parë

Shoferët t’ju japin përparësi këmbësorëve në kalimet e shënuara, apel nga policia e Gostivarit

Zgjedhjet Lokale 20217 ditë më parë

KSHZ: Taravari 15.724 vota, Bejta 13.190

Gostivari1 javë më parë

Gostivarasit zgjedhin kryetar dhe përbërje të Këshillit komunal

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Tubim qendror i ASH/A: Gostivari u bë model i suksesit, kërkojmë besim që të vazhdojmë me punë efikases

Gostivari1 javë më parë

I arrestuar një gostivaras i cili i ka sulmuar bashkëshorten dhe vajzën

Maqedoni2 javë më parë

Filipçe: Prej nesër do të kërkohet pëlqimi nga prindërit për skriningun, apeloj që të pranojnë

Gostivari1 javë më parë

Policë në Gostivar kanë shkrepur në ajër që të qetësojnë përleshje dhe sulm

Gostivari6 ditë më parë

Në një pjesë të Gostivarit nesër paradite nuk do të ketë rrymë

Отворени работни места во Полог:

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!