Na ndiqni në:

Maqedoni

Sot deri 41 gradë, i aktivizuar meteo-alarmi i verdhë

Botuar

  Moti do të jetë me diell dhe shumë i ngrohtë me vranësira të vogla deri mesatare. Do të fryjë erë e dobët deri mesatare nga drejtimi jugor, ndërsa në pjesët perëndimore erë mesatare dhe të fortë nga drejtimi perëndimor. Temperatura minimale do të jetë në interval nga 13 deri 22, kurse ajo maksimale nga 34 deri 41 gradë.

  Në përputhje me vlerat e temperaturave të parashikuara në gjithë territorin do të jetë i aktivizuar niveli i verdhë i rrezikut nga temperaturat e larta. UV=9

  Edhe të enjten moti do të jetë me diell dhe shumë i ngrohtë me temperatura deri në gradën e 40-të. Nga e premtja temperatura do të zvogëlohet, vranësirat kohë pas kohe do të zmadhohen dhe do të ketë paraqitje të shiut lokal dhe bubullima të rralla.

  Сподели на:
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement

  Отворени работни места во Полог:

  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement

  Популарно изминативе 100 дена

  error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!