Na ndiqni në:

Gostivari

Qendra diagnostike e Oftalmologjisë Sistina Gostivar me çmim promovues të kontrollit të kataraktit.

Botuar

  • македонски јазик

Katarakti është një nga sëmundjet më të zakonshme të syve. Është një turbullim i thjerrëzave natyrore të syrit.

Megjithëse mund të jetë një shkak i humbjes së shikimit, vetëm me procedurë një ditore mund të jetë një gjë e së kaluarës.

Në disa raste, në kataraktën fillestare, shikimi mund të përmirësohet me syze, sepse zgjatimi i thjerrëzës shkakton miopi (dioptria minus), por me kalimin e kohës me progresionin e turbullimit të thjerrëzës, syzet nuk janë më të dobishme dhe zgjidhja e vetme është kirurgjia e  kataraktit.

Të gjithë ata që kanë shikim të turbullt, ngjyra të zbehura, kontrast të humbur, fotografi të dyfishtë ose që shohin si përmes rrjetës rekomandohet të bëjnë një kontroll të kataraktit.

Oftalmologjia Sistina aktualisht ka një çmim promovues të kontrollit të kataraktit me 50% zbritje.

Caktoni kontrollin tuaj të kataraktit në Sistina Oftalmologji Gostivar në numrat vijues:

+389 42 210 800
+389 72 809 800

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Анкета:

Дали треба да се скрати работното време на администрацијата во петок на 4 часа?

Advertisement
Advertisement
Gostivari2 javë më parë

Tre raste të reja të konfirmuara të korona virusit në Gostivar, në shtet 344

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Bejta: Për vetëm 100 ditë Gostivari do të jetë komunë e pastër, ja 24 projektet e para

Zgjedhjet Lokale 20214 ditë më parë

Rezultate nga votimi për Këshillë të Gostivarit

Zgjedhjet Lokale 20216 ditë më parë

Tubim përmbyllës i BDI-së: Do t’a kthejmë Gostivarin në rrugën e duhur

Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

Taravari në tubimin në Çajlë: Gjithkund jemi të mirëseardhur pasi kemi qëllime dhe nijet të pastër

Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

Bejta: Do ti heqim kazinot nga qendra, Gostivari do të jetë qytet i familjeve të lumtura

Zgjedhjet Lokale 20216 ditë më parë

Në Gostivar për votim janë paraqitur 146 të sëmurë dhe të pafuqishëm, votues në karantinë nuk ka

Gostivari1 javë më parë

Shoferët t’ju japin përparësi këmbësorëve në kalimet e shënuara, apel nga policia e Gostivarit

Gostivari2 javë më parë

E lënduar një e mitur në fatkeqësi në Gostivar

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Tubim qendror i ASH/A: Gostivari u bë model i suksesit, kërkojmë besim që të vazhdojmë me punë efikases

Zgjedhjet Lokale 20214 ditë më parë

KSHZ: Taravari 15.724 vota, Bejta 13.190

Çfarë, ku, si?2 javë më parë

Çmime fantastike vetëm për Ju! – Fletushkë e re Ultra në Marketet Ultra

Gostivari5 ditë më parë

Gostivarasit zgjedhin kryetar dhe përbërje të Këshillit komunal

Отворени работни места во Полог:

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!