Na ndiqni në:

Zgjedhjet Lokale 2021

KSHZ ndërroi mendje, fletat e votimit pa vulë gjithsesi do të jenë të pa vlefshme

Botuar

  • македонски јазик

Komisioni shtetëror zgjedhor sot e anuloi udhëzimin për fleta të pavlefshme dhe të vlefshme të sjellur dje, sipas të cilit  edhe fletat pa vulë nga bordet zgjedhore konsideroheshin për të vlefshme. Kjo do të thotë se gjithsesi, në rrethin e dytë të Zgjedhjeve lokale 2021 vënia e vulës në çdo fletë votimi është i detyrueshëm kurse ato fleta që nuk do të jenë vulë do të jenë të pavlefshme

Vendimi i djeshëm i KSHZ ngriti shumë reagime dhe komentare në publik.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Анкета

Дали ги поддржувате предлог мерките за вработените во јавните институции (сертификат за вакцина, ковид-тест или потврда за прележаност)?

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!