Na ndiqni në:

Gostivari

Kovid informacion ditor: Mbi 500 të rinj të infektuar në vend, Gostivari në vendin e tretë

Botuar

  • македонски јазик
Në 24 orët e fundit janë bërë 5.809 testime, kurse janë regjistruar 518 raste të reja të KOVID-19:
• Shkup – 179
• Tetovë – 96
• Gostivar – 65
• Kumanovë – 35
• Kërçovë – 29
• Strugë – 20
• Manastir – 14
• Ohër dhe Strumicë – nga 11
• Dibër – 10
• Kavadarci – 7
• Veles – 6
• Koçan – 5
• Prilep dhe Berovë – nga 4
• Shtip, Vinicë dhe Makedonski Brod – nga 3
• Gjevgjeli, Resnjë, Radovish, Dellçevë dhe Pehçevë – nga 2
• Kriva Pallankë, Probishtip dhe Demir Kapi  – nga 1.
Janë paraqitur 4 të vdekur: 2 nga Shkupi ( 71 dhe 88 vjeç), nga një nga Tetova (75 vjeç) dhe Dibra (67vjeç)
Janë regjistruar 31 pacientë të shëruar nga:
• Shkupi – 13
• Kumanova – 6
• Gostivari – 5
• Tetova – 4
• Strumica – 2
• Manastiri – 1.
Deri tash në vend janë bërë gjithësej 1.028.102 testime të Kovid-19. Numri i përgjithshëm i KOVID-personave të diagnostikuar në vendin tonë nga fillimi i epidemisë është 158.681, numri i pacientëve të shëruar është 150.587, të të vdekurve është 5.513, kurse numri i rasteve aktive është 2.581.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!