Na ndiqni në:

Maqedoni

Deri kur do të zgjasë ora policore? Komisioni do të vendosë në mbledhje para 15 Qershorit

Botuar

  • македонски јазик

Komisioni për sëmundje ngjitëse do të takohet para 15 Qershorit dhe do të shqyrtojë a ka kushte për heqjen e orës policore. Nëqoftëse numri i të infektuarve të rinj dhe shtypja mbi spitalet edhe më tej zvogëlohet, do të dërgohet propozim të mos ketë kufizim të lëvizjes së qytetarëve. Njëkohësisht do të vendoset edhe për kërkesat e organizatorëve të koncerteve dhe ngjarjeve të tjera.

” Takimi i ardhshëm i Komisionit për sëmundje ngjitëse do të jetë para 15 Qershorit, kurse deri atëherë do të punojmë me organizatorët e koncerteve dhe ngjarjeve të ndryshme që planifikohen të organizohen në muajt veror, që të sillen protokolle adekuate. Domethënë, nëqoftëse vazhdojnë këto trende, pas 15 Qershorit mund të priten lehtësime të reja të masave. Këtu mendoj para se gjithash për orën policore dhe rekomandimet për organizimin e ngjarjeve tjera”, tha sot ministri i shëndetësisë, Venko Filipçe.

Në raport me vaksinimin ministri tha se në shtatë ditët e ardhshme pritet të mbërrijnë rreth 500.000 vaksina nga Sinovak, në paraprakisht shiringa të paketuara (njëlloj si Sinofarm) që e lehtëson vaksinimin.

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Анкета:

Дали треба да се скрати работното време на администрацијата во петок на 4 часа?

Advertisement
Advertisement
Zgjedhjet Lokale 20216 ditë më parë

Rezultate nga votimi për Këshillë të Gostivarit

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Bejta: Për vetëm 100 ditë Gostivari do të jetë komunë e pastër, ja 24 projektet e para

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Tubim përmbyllës i BDI-së: Do t’a kthejmë Gostivarin në rrugën e duhur

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Në Gostivar për votim janë paraqitur 146 të sëmurë dhe të pafuqishëm, votues në karantinë nuk ka

Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

Taravari në tubimin në Çajlë: Gjithkund jemi të mirëseardhur pasi kemi qëllime dhe nijet të pastër

Gostivari2 javë më parë

Shoferët t’ju japin përparësi këmbësorëve në kalimet e shënuara, apel nga policia e Gostivarit

Zgjedhjet Lokale 20217 ditë më parë

KSHZ: Taravari 15.724 vota, Bejta 13.190

Gostivari1 javë më parë

Gostivarasit zgjedhin kryetar dhe përbërje të Këshillit komunal

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Tubim qendror i ASH/A: Gostivari u bë model i suksesit, kërkojmë besim që të vazhdojmë me punë efikases

Gostivari1 javë më parë

I arrestuar një gostivaras i cili i ka sulmuar bashkëshorten dhe vajzën

Maqedoni2 javë më parë

Filipçe: Prej nesër do të kërkohet pëlqimi nga prindërit për skriningun, apeloj që të pranojnë

Gostivari1 javë më parë

Policë në Gostivar kanë shkrepur në ajër që të qetësojnë përleshje dhe sulm

Gostivari6 ditë më parë

Në një pjesë të Gostivarit nesër paradite nuk do të ketë rrymë

Отворени работни места во Полог:

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!