Na ndiqni në:

Zgjedhjet Lokale 2021

BDI Gostivar: Deponi e egër edhe në Zdunjë, pas fitores do t’i pastrojmë të gjitha dhe do t’a zgjidhim Rusinon

Botuar

  • македонски јазик

Kandidati për këshilltarë nga Lista e BDI-së për Gostivarin, Gazmend Ramadani, i shoqëruar nga kandidatë të tjerë për këshilltarë, sot mbajti pres konferencë në lokacionin e zonës së fshatit Zdunjë.

“Tashmë zbardhëm rastin se ka deponi të egër në Çegran, sot zbardhim edhe një deponi të egër, këtë herë në fshatin Zdunjë. Jemi dëshmitarë se janë krijuar deponi të egra gati se në çdo lagje në territorin e Gostivarit, përderisa në deponinë Rusino hedhin mbeturina të gjitha komunat e Pollogut. Nuk jemi kundër komunave fqinje, por Rusino nuk përmbush kurrfarë standarde dhe ne nuk mundemi të lejojmë lagjet tona  të shndërrohen në deponi të egra. Taravari nuk arriti të gjejë zgjidhje për Rusinon dhe stimulon krijimin e deponive të egra të ngjashme si Rusino. Pasi është vetëm edhe një javë në krye të komunës nuk do të apelojmë të ndërmarrë masa për pastrim të deponive të egra, sepse nuk ka kohë. Megjithatë BDI në krye me kryetarin e ri Nevzat Bejta, pas fitores më 17 Tetor duke marrë parasysh gjendjen alarmante në terren, prioritet më të lartë do t’ju jap në fillimin urgjent të deponive të egra si dhe zgjidhje afatgjate të deponisë Rusino.”, theksoi Ramadani.

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Анкета:

Дали треба да се скрати работното време на администрацијата во петок на 4 часа?

Advertisement
Advertisement
Zgjedhjet Lokale 20216 ditë më parë

Rezultate nga votimi për Këshillë të Gostivarit

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Bejta: Për vetëm 100 ditë Gostivari do të jetë komunë e pastër, ja 24 projektet e para

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Tubim përmbyllës i BDI-së: Do t’a kthejmë Gostivarin në rrugën e duhur

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Në Gostivar për votim janë paraqitur 146 të sëmurë dhe të pafuqishëm, votues në karantinë nuk ka

Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

Taravari në tubimin në Çajlë: Gjithkund jemi të mirëseardhur pasi kemi qëllime dhe nijet të pastër

Gostivari2 javë më parë

Shoferët t’ju japin përparësi këmbësorëve në kalimet e shënuara, apel nga policia e Gostivarit

Zgjedhjet Lokale 20216 ditë më parë

KSHZ: Taravari 15.724 vota, Bejta 13.190

Gostivari1 javë më parë

Gostivarasit zgjedhin kryetar dhe përbërje të Këshillit komunal

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Tubim qendror i ASH/A: Gostivari u bë model i suksesit, kërkojmë besim që të vazhdojmë me punë efikases

Gostivari1 javë më parë

I arrestuar një gostivaras i cili i ka sulmuar bashkëshorten dhe vajzën

Maqedoni2 javë më parë

Filipçe: Prej nesër do të kërkohet pëlqimi nga prindërit për skriningun, apeloj që të pranojnë

Gostivari1 javë më parë

Policë në Gostivar kanë shkrepur në ajër që të qetësojnë përleshje dhe sulm

Gostivari6 ditë më parë

Në një pjesë të Gostivarit nesër paradite nuk do të ketë rrymë

Отворени работни места во Полог:

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!