Na ndiqni në:

Gostivari

BDI Gostivar ju bën thirrje qytetarëve të kandidohen për këshilltarë në listën e tyre

Botuar

  • македонски јазик

Bashkimi Demokratik për Integrim shpalli Thirrje publike me të cilin i thirri qytetarët e Gostivarit t’a shprehin interesin e tyre që të kandidohen për këshilltar në Këshillin e Komunës së Gostivarit në rradhët e BDI-së.

“Bashkimi Demokratik për Integrim vendosi të ofrojë mundësi për kandidaturë edhe personave që nuk janë pjesë e strukturave tona partiake. Prandaj, i ftojmë të gjithë të interesuarit që i mbështesin politikat tona dhe janë të gatshëm të kontribuojnë për komunën e tyre, të kandidohen si kandidatë për këshilltarë për zgjedhjet lokale më 17 tetor 2021.”, theksuan nga partia.

Kandidatët duhet t’i përmbushin kushtet e parapara me ligj. Të interesuarit duhet të dorëzojnë biografi/ CV, letër motivuese dhe program me propozim-ideja dhe projekte për zhvillim të komunës.

Afati për paraqitje zgjat deri më 15.08.2021. Aplikimet dorëzohen në mail adresën: zgjedhjet@bdi.mk

 

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Анкета:

Дали треба да се скрати работното време на администрацијата во петок на 4 часа?

Advertisement
Advertisement
Zgjedhjet Lokale 20216 ditë më parë

Rezultate nga votimi për Këshillë të Gostivarit

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Bejta: Për vetëm 100 ditë Gostivari do të jetë komunë e pastër, ja 24 projektet e para

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Tubim përmbyllës i BDI-së: Do t’a kthejmë Gostivarin në rrugën e duhur

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Në Gostivar për votim janë paraqitur 146 të sëmurë dhe të pafuqishëm, votues në karantinë nuk ka

Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

Taravari në tubimin në Çajlë: Gjithkund jemi të mirëseardhur pasi kemi qëllime dhe nijet të pastër

Gostivari2 javë më parë

Shoferët t’ju japin përparësi këmbësorëve në kalimet e shënuara, apel nga policia e Gostivarit

Zgjedhjet Lokale 20216 ditë më parë

KSHZ: Taravari 15.724 vota, Bejta 13.190

Gostivari1 javë më parë

Gostivarasit zgjedhin kryetar dhe përbërje të Këshillit komunal

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Tubim qendror i ASH/A: Gostivari u bë model i suksesit, kërkojmë besim që të vazhdojmë me punë efikases

Gostivari1 javë më parë

I arrestuar një gostivaras i cili i ka sulmuar bashkëshorten dhe vajzën

Maqedoni2 javë më parë

Filipçe: Prej nesër do të kërkohet pëlqimi nga prindërit për skriningun, apeloj që të pranojnë

Gostivari1 javë më parë

Policë në Gostivar kanë shkrepur në ajër që të qetësojnë përleshje dhe sulm

Gostivari6 ditë më parë

Në një pjesë të Gostivarit nesër paradite nuk do të ketë rrymë

Отворени работни места во Полог:

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!