Na ndiqni në:

Zgjedhjet Lokale 2021

BDI: Gostivari i mbuluar me mbeturina, Rusino 5 në Cigllanë

Botuar

  • македонски јазик

“Aktivistë dhe qytetarë të Gostivarit çdo ditë paraqesin deponi të egra nëpër vendet e banuara. Të shqetësuar për situatën në terren, e paralajmërojmë publikun e gjerë për përhapje të mundshme të një epidemie.”, theksuan sot në njoftimin e degës së BDI-së në Gostivar.

Nga partia potencojnë se Gostivari është i mbuluar me mbeturina. “Për më pak se një javë, dega e Bashkimit Demokratik për Integrim në Gostivar zbardhi katër deponi të egra në rajonin e komunës. Gostivari është i mbuluar me mbeturina. Nëpër deponitë në Çegran, Zdunjë, dhe Banjicë, kemi gjetur edhe një deponi të egër, në lagjen Cigllana. Qen të vdekur, çfarëdolloj mbeturina, erë e keqe dhe rruga të skaduara janë pjesë e jetës së përditshme të banorëve të kësaj lagjeje. Duke marrë parasysh të këtyre fakteve të tmerrshme në terren, BDI dhe kandidatu për kryetar, Nevzat Bejta i sigurojnë qytetarët se pas 17 Tetorit, detyra e parë e udhëheqësisë së re komunale do të jetë pastrimi i deponive të egra nëpër komunën e Gostivarit.”, thuhet në njoftimin e dërguar deri tek mediumet, bashkë me fotografi.

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Анкета:

Дали треба да се скрати работното време на администрацијата во петок на 4 часа?

Advertisement
Advertisement
Zgjedhjet Lokale 20217 ditë më parë

Rezultate nga votimi për Këshillë të Gostivarit

Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

Bejta: Për vetëm 100 ditë Gostivari do të jetë komunë e pastër, ja 24 projektet e para

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Tubim përmbyllës i BDI-së: Do t’a kthejmë Gostivarin në rrugën e duhur

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Në Gostivar për votim janë paraqitur 146 të sëmurë dhe të pafuqishëm, votues në karantinë nuk ka

Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

Taravari në tubimin në Çajlë: Gjithkund jemi të mirëseardhur pasi kemi qëllime dhe nijet të pastër

Zgjedhjet Lokale 20217 ditë më parë

KSHZ: Taravari 15.724 vota, Bejta 13.190

Gostivari2 javë më parë

Shoferët t’ju japin përparësi këmbësorëve në kalimet e shënuara, apel nga policia e Gostivarit

Gostivari1 javë më parë

Gostivarasit zgjedhin kryetar dhe përbërje të Këshillit komunal

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Tubim qendror i ASH/A: Gostivari u bë model i suksesit, kërkojmë besim që të vazhdojmë me punë efikases

Gostivari1 javë më parë

I arrestuar një gostivaras i cili i ka sulmuar bashkëshorten dhe vajzën

Maqedoni2 javë më parë

Filipçe: Prej nesër do të kërkohet pëlqimi nga prindërit për skriningun, apeloj që të pranojnë

Gostivari1 javë më parë

Policë në Gostivar kanë shkrepur në ajër që të qetësojnë përleshje dhe sulm

Gostivari6 ditë më parë

Në një pjesë të Gostivarit nesër paradite nuk do të ketë rrymë

Отворени работни места во Полог:

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!