Na ndiqni në:

Gostivari

BDI dhe “Gostivari që dua” lanë thasë me mbeturina para komunës: Taravari premtonte qytet të pastër, kurse gjithkund ka mbeturina

Botuar

  • македонски јазик

Përfaqësues të BDI-së dhe Iniciativës qytetare “Gostivari që dua” erdhën para ndërtesës së Komunës së Gostivarit, lanë thasë me mbeturina dhe e kritikuan qeverisjen lokale se nuk e ka zgjidhur problemin me mbeturinat. Theksuan se në këtë mënyrë alarmojnë për johigjienën në qytetin dhe parregullsinë e Rusino.

 

“Sot jemi këtu t’a dëshmojmë moskujdesin dhe paaftësinë e Taravarit që të menaxhojë me Komunën e Gostivarit. Ne jemi Bashkimi demokratik për integrim dhe iniciativa qytetare për “Gostivarin që dua”. Anëtarët tanë dolën në terren dhe e kryen punën që duhet t’a mbarojë komuna. I pastruam lagjet e qytetit nga mbeturinat. Katër vjet higjiena e qytetit është nën çdo nivel dhe pa kujdes institucional. Sot jemi këtu që t’ja bëjmë të ditur publikut se Taravari para katër vitesh  premtonte qytet të pastër, kurse sot çdo kënd i qytet është i mbuluar me mbeturina. Të gjithë qytetarët e Gostivarit dijnë se Taravari nuk e përmbushi premtimin për qytet të pastër. Në fund, e ftojmë Taravarin dhe “ekipin” e tij ta zhvendosin këtë bërllog deri te Rusino dhe të dëshmojnë se se nuk ka asgjë nga premtimi që e dha para katër vitesh, se do të sjell kompani e cila do të investojë në Rusino në tre muajt e parë të mandatit”, tha Afrim Aruçi në pres konferencën.

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Анкета:

Дали треба да се скрати работното време на администрацијата во петок на 4 часа?

Advertisement
Advertisement
Zgjedhjet Lokale 20217 ditë më parë

Rezultate nga votimi për Këshillë të Gostivarit

Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

Bejta: Për vetëm 100 ditë Gostivari do të jetë komunë e pastër, ja 24 projektet e para

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Tubim përmbyllës i BDI-së: Do t’a kthejmë Gostivarin në rrugën e duhur

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Në Gostivar për votim janë paraqitur 146 të sëmurë dhe të pafuqishëm, votues në karantinë nuk ka

Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

Taravari në tubimin në Çajlë: Gjithkund jemi të mirëseardhur pasi kemi qëllime dhe nijet të pastër

Gostivari2 javë më parë

Shoferët t’ju japin përparësi këmbësorëve në kalimet e shënuara, apel nga policia e Gostivarit

Zgjedhjet Lokale 20217 ditë më parë

KSHZ: Taravari 15.724 vota, Bejta 13.190

Gostivari1 javë më parë

Gostivarasit zgjedhin kryetar dhe përbërje të Këshillit komunal

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Tubim qendror i ASH/A: Gostivari u bë model i suksesit, kërkojmë besim që të vazhdojmë me punë efikases

Gostivari1 javë më parë

I arrestuar një gostivaras i cili i ka sulmuar bashkëshorten dhe vajzën

Maqedoni2 javë më parë

Filipçe: Prej nesër do të kërkohet pëlqimi nga prindërit për skriningun, apeloj që të pranojnë

Gostivari1 javë më parë

Policë në Gostivar kanë shkrepur në ajër që të qetësojnë përleshje dhe sulm

Gostivari6 ditë më parë

Në një pjesë të Gostivarit nesër paradite nuk do të ketë rrymë

Отворени работни места во Полог:

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!