Na ndiqni në:

Zgjedhjet Lokale 2021

BDI në pres konferencë para VMRO-DPMNE-së: E quajtën Taravarin të paaftë, kurse tash ua ofrojnë votuesve të tyre

Botuar

  • македонски јазик

Dega e Bashkimit Demokratik për Integrim në Gostivar sot mbajti pres konferencë para shtabit të VMRO-DPMNE-së në rrugën “Goce Dellçev”. Së pari lëshonin inçizime nga deklarata të dhëna nga deputetja Dafina Stojanoska në kohën kur Arben Taravari ishte ministër i shëndetësisë, pas çka i drejtuan pyetje.

“Kemi pyetje deri te deputetja e kësaj partie nga qyteti jonë Dafina Stojanoska e cila në Qershor 2017 për tragjedinë në fshatin Simnicë deklaroi se ministri i atëhershëm i shëndetësisë Arben Taravari ka qenë i paaftë dhe se sistemi i atëhershëm i shëndetësisë nën udhëheqjen e tij Tre muaj ishte i shkatërruar. Në atë kohë deputetja Stojanoska e akuzoi Taravarin i cili mbikëqyrte nga hotelet luksoze të SHBA-ve si vdesin njerëz nga epidemia e cila ka mund të parandalohet, dhe pikërisht për shkak të kësaj kërkonte nga ai dorëheqje. Rikujtojmë se dy persona nga Simnica i humbën jetën e tyre nga sëmundja, kurse dhjetëra u infektuan. Pyes pse ua ofrojnë votuesve të tyre, t’a votojnë njeriun të cilin vetë e quajtën të paaftë.”, tha Lek Dalipi, kandidat për këshilltar nga lista e BDI-së.

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Анкета:

Дали треба да се скрати работното време на администрацијата во петок на 4 часа?

Advertisement
Advertisement
Zgjedhjet Lokale 20212 ditë më parë

Këto janë anëtarët e zgjedhur të Këshillit të ardhshëm të Komunës së Vrapçishtit

Gostivari2 ditë më parë

MPB zyrtarisht për fatkeqësinë tek Llaskarcë në të cilën humbi jetën banor i Çegranit

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Rezultate nga votimi për Këshillë të Gostivarit

Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

Bejta: Për vetëm 100 ditë Gostivari do të jetë komunë e pastër, ja 24 projektet e para

Gostivari11 orë më parë

I sulmuar dhe i plaçkitur një i mitur në rrugë në Gostivar

Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

Tubim përmbyllës i BDI-së: Do t’a kthejmë Gostivarin në rrugën e duhur

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Në Gostivar për votim janë paraqitur 146 të sëmurë dhe të pafuqishëm, votues në karantinë nuk ka

Gostivari2 javë më parë

Shoferët t’ju japin përparësi këmbësorëve në kalimet e shënuara, apel nga policia e Gostivarit

Gostivari1 javë më parë

Gostivarasit zgjedhin kryetar dhe përbërje të Këshillit komunal

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

KSHZ: Taravari 15.724 vota, Bejta 13.190

Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

Tubim qendror i ASH/A: Gostivari u bë model i suksesit, kërkojmë besim që të vazhdojmë me punë efikases

Gostivari2 javë më parë

I arrestuar një gostivaras i cili i ka sulmuar bashkëshorten dhe vajzën

Maqedoni2 javë më parë

Filipçe: Prej nesër do të kërkohet pëlqimi nga prindërit për skriningun, apeloj që të pranojnë

Отворени работни места во Полог:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!