Na ndiqni në:

Gostivari

Dy gostivaras të dënuar në dënime me burg të arrestuar dhe të dërguar në IKD Tetovë

Botuar

  • македонски јазик

MPB informon se dje (27 Korrik) në orën 16.30 në Gostivar, zyrtarë të policisë mbi bazë të urdhërit të gjykatës, e kanë arrestuar gostivarasin 29 vjeçar O.A. për mbajtjen e dënimit me burg prej 1 viti dhe gjashtë muaj për vepër penale të kryer sipas nenit 235 dhe nenit 236 nga Kodi penal, “vjedhje” dhe “vjedhje e rëndë”.

Një orë më parë, gjithashtu mbi bazë të urdhërit të gjykatës, ka qenë i arrestuar 62 vjeçari A.L. për mbajtjen e dënimit me burg për veprën penale të kryer sipas nenit 130 nga Kodi penal “lëndim trupor”.

Dy personat kanë qenë të dërguar në Institucionin korrektues-dënues Burgu- Tetovë për mbajtje të dënimit.

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени работни места во Полог:

Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!