Na ndiqni në:

Gostivari

Dy mashtrues i kanë marrë para një 86-vjeçari nga Gostivari

Botuar

  • македонски јазик

Një tetëdhjetë e gjashtë vjeçar nga Gostivari ka raportuar dje (4 prill) në ora 13:20 në SPB të Tetovës se më 30 të muajit të kaluar para një këmbimoreje në Gostivar është mashtruar nga dy persona, njëri kinse nga Sllovenia dhe tjetri nga Volkova e Shkupit, të cilët i kanë kërkuar denarë për të parë se si duken që të mos gabojnë kur blejnë bizhuteri ari.

Sipas kallëzimit, ai u ka dhënë një shumë të hollash nga pensioni, të cilët i kanë lënë bizhuteri false (diamanti) si garanci se do t’i kthejnë dhe do t’i sjellin denarët. Pas një pritjeje të gjatë e kuptoi se ishte mashtruar dhe e denoncoi rastin.

Rasti është duke u zbardhur dhe dokumentuar.

Сподели ја веста:

ИСТРАЖУВАЧКА АНКЕТА:

Дали користите PayPal?

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена