Na ndiqni në:

Maqedoni

Dy persona nga Zhirovnica dhe Axhievci nuk i kanë respektuar vendimet për izolim

Botuar

  • македонски јазик

Dje (26 Gusht) zyrtarë policorë të SPB Tetovë, në kuadër të aktiviteteve kontrolluese të rregullta të personave me vendim për izolim të nxjerrur nga Inspektorati shtetëror sanitar dhe shëndetësor, kanë konfirmuar se 2 persona nga fshatrat e Rekës së poshtme Zhirovnicë dhe Axhievci, edhe pse kanë pasur vendime për izolim dhe mjekim shtëpiak, nuk i kanë respektuar vendimet dhe nuk janë gjetur në shtëpitë e tyre.

Kundër dy personave do të përgatiten parashtresa adekuate për “mosveprim sipas rregulloreve shëndetësore në kohë epidemie” në përputhje me nenin 206 nga Kodi penal.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена