Na ndiqni në:

Një ditë me..

NJË DITË ME: Shpresa Useini, drejtoreshë e SHFK “Ismai Qemali Gostivar

„Секоја личност е уникатна, треба да се биде свој секогаш“

Botuar

  • македонски јазик

Cilat janë ritualet dhe zakonet tuaja të mëngjesit?

-E detyrueshme, kafja e mëngjesit… Dhe përgaditje për obligimet e punës…

Si rrjedh një ditë e juaj e punës?

-Si çdo institucion, që posedon numër të të punësuarve, ka sinqeritet, respekt, bashkëpunim, dhe mosmarrëveshje të cilat janë pjesë e përditshmërisë.

Çka është kyçe për menaxhim të suksesshëm me një institucion arsimor?

Menaxhimi nuk është person ose pozicion. Ajo është një lidhje e ndërlikuar morale mes njerëzve e bazuar mbi besimin, obligimin, përkushtimin, emocioneve dhe vizion të përbashkët për të mirën e të gjithëve me të cilët bashkëpunoj! Trekëndëshi- arsimtar- prind- nxënës është çelsi i institucionit! “Edukimi është ai, që mbetet, kur personi harron çka ka mësuar në shkollë!”

Cila është mënyra e preferuar t’a përmbushni kohën e lirë?

Kohën e lirë e kaloj pranë familjes, lexoj, eci…

Kur bëhet fjalë për dukjen, mbi çka kushtoni më së shumti kujdes?

E gjithë pamja është e rëndësishme për mua, si çdo grua, por flokët dhe këpucët janë të preferuarat e mia.

Fuqia dhe inspirimi juaj lëvizës në jetë janë…

Më të afërmit e mi, prindët dhe të gjithë që më respektojnë.

Mësimin më të madh të jetës e keni marrë nga…

Një nga fjalitë e prindërve të mi të dashur është- jeta nuk është e lehtë për asnjë nga ne, ji vetvetja gjithmonë, çelësi I lumturisë është të ndalosh të krahasohej me të tjerët, çdo person është unik dhe jo çdokush do t’a ketë shikimin tënd- horizontin tënd.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Анкета

Дали ги поддржувате предлог мерките за вработените во јавните институции (сертификат за вакцина, ковид-тест или потврда за прележаност)?

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!