Na ndiqni në:

Gostivari

Një shkelje e orës policore në Gostivar, 21 dënime për mos mbajtje të maskave

Botuar

  • македонски јазик

Në periudhën prej orës 24 natën e kaluar deri në orën 4 të mëngjesit në zonën e Gostivarit, SPB Tetovë regjistron një shkelje të vendimit të qeverisë për ndalim të plotë të lëvizjes së qytetarëve, gjegjësisht të orës policore.

Mbajtja e maskave tashmë nuk është i detyrueshëm në ambient të hapur, por në ambient të mbyllur, shitore, banka, si dhe automjete me persona që nuk janë të familjes së njejtë, kjo masë akoma vlen. Megjithatë, jo të gjithë e respektojnë dhe policia mbi atë bazë 14 personave në Tetovë dhe 21 personave në Gostivar u kanë shqiptuar dënime të posaçme.

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени работни места во Полог:

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!