Na ndiqni në:

Sport

KE 2020: Maqedonia kundër Ukrainës sot në ora 15

Botuar

  • македонски јазик

Reprezentacioni futbollistik maqedonas sot në Bukuresht në kuadër të grupit C, e luan lojën e dytë në Kampionatin europian. Pas hu!bjes nga Austria kundërshtar është Ukraina e cila gjithashtu humbi nga favoriti Holanda.

Ashtu si paralajmëroi selektori Angellovski, pason me siguri loja më e rëndësishme që kjo gjeneratë do e luaj.

“Erdhëm në EURO me qëllim të plasohemi në fazën e dytë dhe ajo fazë për ne është aktive. Kemi para nesh rival që gjithashtu ka zero poena, që domethënë se kjo për ne është finale. Edhe të mos arrijmë nuk do të jetë tragjedi , e normalisht do të japim gjithçka nga vetja. Ukrainasit janë cilësor, atë e treguan edhe kundër Holandës. Kanë individë të shkëlqyeshëm, por edhe ne kemi cilësi dhe treguam se mundemi të tejkalojmë me të gjithë, mendoj se kemi situatë në të cilën mund të përmirësohemi në planin e rezultateve”,  theksoi selektori Angellovski në konferencën e mbrëmshme për shtyp.

Humbësi nga ky duel me siguri do t’i humb shanset për plasmani në fazën e ardhshme edhe pse teorikisht mundet edhe me tre poena të garohet vend në raundin nokaut.

Drejtësia e garës në Bukuresht do t’a ndajë me arbitrarin argjentian Andres Rapalini, që do t’a paraqes historinë, sepse ai do të jetë arbitrari i parë nga Amerika e Jugut që do të gjykojë në KE.

Сподели ја веста:

ИСТРАЖУВАЧКА АНКЕТА:

Дали користите PayPal?

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена