Na ndiqni në:

Gostivari

I kapur një grabitës pas 2 vitesh arratisje, do të përgjigjet për grabitje në Raven

Botuar

  • македонски јазик

Prokuroria Themelore Publike në Gostivar ka ngritur aktakuzë kundër një personi për veprën penale të grabitjes.

I pandehuri, i cili deri para pak kohësh ishte i padisponueshëm për organet e rendit, e ka kryer krimin në bashkëpunim me dy persona të tjerë, tashmë të dënuar.

“Më datë 18.08.2019, banori i dëmtuar i Ravenit ka thirrur në shtëpinë e saj një nga të dënuarit tashmë, nënën e tashmë të pandehurit për pastrim. Djali i saj dhe burri i saj i pamartuar mbërritën menjëherë pas. Të tre të pandehurit së bashku kanë sulmuar fizikisht viktimën, e kanë kërcënuar me thikë dhe i kanë marrë para dhe bizhuteri ari në vlerë totale rreth 5500 euro. Më pas të pandehurit e kanë mbyllur të dëmtuarin në shtëpi dhe janë larguar. “Ai ka arritur të dalë në oborr nga dera e ballkonit dhe të lajmërojë ngjarjen në stacionin policor”, njoftoi Prokurori Publik.

Prokurori Publik në Gjykatën Themelore në Gostivar ka dorëzuar propozim për vazhdimin e masës së paraburgimit për të akuzuarin tashmë.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Анкета

Дали ги поддржувате предлог мерките за вработените во јавните институции (сертификат за вакцина, ковид-тест или потврда за прележаност)?

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!