fbpx
Na ndiqni në:

Maqedoni

Karburantet nga mesnata me çmime të reja

Botuar

  • македонски јазик

Çmimet me pakicë të derivateve të naftës ulen mesatarisht me 1.40%, vendosi sot Komisioni Rregullator i Energjisë.

EUROSUPER BS-95 dhe EUROSUPER BS-98 janë më të lira për 1,00 denarë/litër, dhe kështu çmimi me pakicë i EUROSUPER BS-95 është 80,00 denarë/litër, ndërsa ai i EUROSUPER BS-98 82,00 denarë/litër.

EURODIZEL-i është më i lirë për 2,00 denarë/litër, me çka çmimi i ri është 80,00 denarë/litër.

Çmimi me pakicë i vajit ekstra të lehtë shtëpiake (EL-1) nuk ndryshon. Çmimi me pakicë i mazutit M-1 NS zvogëlohet për 1,127 denarë / kg, duke arritur në 51,535 denarë / kg.

Çmimet e reja vlejnë nga mesnata.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена