Na ndiqni në:

Maqedoni

Karburantet nga mesnata me çmime të shtrenjtuara

Botuar

  • македонски јазик

Komisioni Rregullator për Energjetikë ka marrë vendim për rritjen e çmimeve me pakicë të derivateve në krahasim me vendimin e javës së kaluar.

Benzina EUROSUPER BS-95 do të rritet për 0,5 denarë dhe një litër do të shitet për 75,50 denarë. Çmimi i EUROSUPER BS-98 po rritet për 0,5 denarë dhe nga mesnata do të jetë 77,50 denarë për litër.

Çmimet me pakicë të EURODIZEL (D-E V) dhe vajit ekstra të lehtë për amvisëri (EL-1) rriten për 2,00 denarë, kështu që çmimi i ri do të jetë 67,50 për litër.

Çmimi me pakicë i mazutit M-1 NS rritet për 1,514 denarë/ kilogram dhe çmimi i ri do të jetë 41,724 denarë për kilogram.

Click to comment

Lini një Përgjigje

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

ANKETIMI

По кој модел на настава треба да започне второто полугодие во училиштата?

Резултати од анкетата

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена