Na ndiqni në:

Gostivari

Gostivar 6 + të ri në korona virusin, 2 të shëruar – Në Maqedoni 432 të diagnostikuar të ri

Botuar

  • македонски јазик
Në 24 orët e fundit janë bërë 2.663 testime, kurse janë regjistruar 432 rast të reja të KOVID-19 në:
· Shkup – 142
· Manastir – 47
· Prilep – 31
· Kumanovë – 22
· Kavadarci – 19
· Tetovë, Veles dhe Koçan – nga 18
· Shtip dhe Radovish – nga 12
· Demir Hisar – 9
· Gjevgjeli, Resnjë dhe Dellçevë – nga 8
· Vinicë – 7
· Gostivar, Negotinë, Kriva Pallankë, Berovë dhe Kratovë – nga 6
· Ohër dhe Kërçovë – nga 5
· Strumicë – 4
· Krushevë – 3
· Makedonska Kamenica – 2
· Bogdanci, Demir Kapi, Pehçevë dhe Dojran – nga 1
Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 13 persona të vdekur: 4 persona të vdekur nga Shkupi (45, 78, 88 dhe 90 vjet), nga 2 persona të vdekur nga Kumanova (42 dhe 70 vjet), Manastiri (51 dhe 68 vjet) dhe Prilepi (66 dhe 70 vjet), dhe nga një person i vdekur nga Dellçeva (74 vjeç), Veles (79 vjeç) dhe Koçan (55 vjeç).  Nga personat e paraqitur të gjithë kanë ndërruar jetë në kushte spitalore. Në mënyrë plotësuese, në përputhje me Regjistrin për persona të vdekur me dijagnozë Kovid-19 nga Moj Termin, janë paraqitur pesë persona të vdekur nga Kriva Pallankë (2), Shkup (1), Prilep (1) dhe Vinicë (1), në moshë prej 57-82 vjeç, prej të cilëve një person ka ndërruar jetë në kushte shtëpiake, kurse katër persona kanë vdekur në kushte spitalore.
Janë regjistruar 448 pacientë të shëruar:
· Shkup – 186
· Kumanovë – 42
· Prolep dhe Veles – nga 26
· Kavadarci – 21
· Manastir – 19
· Koçan dhe Shtip – nga 16
· Tetovë dhe Kriva Pallankë – nga 14
· Kërçovë  – 9
· Probishtip – 8
· Negotinë dhe Ohër  – nga 6
· Gjevgjeli dhe Dellçevë – nga 5
· Demir Hisar dhe Strugë – nga 4
· Kratovë dhe Sveti Nikole  – nga 3
· Radovish, Gostivar, Berovë, Strumicë dhe Vallandovë – nga 2
· Resnjë, Makedonska Kamenica, Bogdanci, Pehçevë dhe Makedonski Brod  – nga 1

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Анкета

Дали ги поддржувате предлог мерките за вработените во јавните институции (сертификат за вакцина, ковид-тест или потврда за прележаност)?

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!