fbpx
Na ndiqni në:

Gostivari

Gostivari me 1 të sapoinfektuar, 1 të raportuar të vdekur dhe 4 të shëruar nga korona

Botuar

  • македонски јазик
Në 24 orët e fundit janë kryer 1986 analiza dhe janë regjistruar 201 raste të reja me KOVID-19.
• Shkup – 111
• Manastir – 27
• Kavadar – 19
• Prilep – 7
• Kumanova, Kërçova dhe Koçani – nga 5
• Tetovë, Ohëri dhe Gjevgjelia – nga 3
• Strumicë, Resnjë, Kriva Pallankë dhe Dellçevë – nga 2
• Veles, Gostivar, Radovish, Dibër dhe Kratovë – nga 1
Nga numri total i pozitivëve (201), janë regjistruar 37 reinfeksione.
Nga numri i përgjithshëm i personave të vdekur (5), sëmundjet shoqëruese janë regjistruar te të gjithë personat e vdekur.
Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar dy persona të vdekur: një i vdekur nga Kumanova (75 vjeç) dhe Tetova (83 vjeç), të dy personat kanë ndërruar jetë në spital.
Sipas regjistrit të personave të vdekur me diagnozë KOVID-19 nga Moj Termin, janë raportuar edhe tre persona të vdekur: Ohri (1), Gostivari (1) dhe Vinica (1), të moshës 43 deri në 76 vjeç, të raportuarit janë të vdekur në periudhën 21.03.2022 deri më 26.03.2022, të gjithë personat e regjistruar kanë ndërruar jetë në kushte spitalore.
Janë regjistruar 249 pacientë të shëruar nga:
• Shkup – 151
• Manastir dhe Kavadar – nga 14
• Tetovë – 11
• Prilep – 9
• Kumanovë – 7
• Koçani dhe Ohri – nga 5
• Kërçovë, Veles, Gostivar dhe Negotinë – nga 4
• Shtip – 3
• Gvegeli, Strumicë, Dellçevë dhe Probishtip – nga 2
• Radovishi, Dibra, Struga, Sveti Nikolla, Valandova dhe Bogdanci – nga 1.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена