Na ndiqni në:

Gostivari

Gostivari, dita e tretë pa të infektuar të rinj nga koronavirusi

Botuar

  • македонски јазик
Në tre ditët e fundit, në zonën e Gostivarit nuk ka raste të konfirmuara me koronavirus.
Ministria e shëndetësisë lajmëroi se në 24 orët e fundit janë bërë 2.885 testime, kurse janë regjistruar 20 raste të reja të Kovid-19 në vendin tonë, nëpër regjione nga:
• Kumanova– 5
• Shkupi dhe Manastiri – по 4
• Tetova – 3
• Prilepi, Ohri, Kërçova dhe Kriva Pallankë  – nga 1.
Janë paraqitur 2 persona të vdekur: nga Shkupi (63vjeç dhe 78 vjeç)
Janë regjistruar 30 pacientë të shëruar nga:
• Shkupi– 21
• Kumanova, Prilepi dhe Vinica  – nga 2
• Koçani, Gjevgjelia dhe Berova – nga 1.
Deri tash në vendin tonë janë bërë gjithësej 826.661 testime të Kovid-19.
Numri i përgjithshëm i KOVID-personave të diagnostikuar në vendin tonë nga fillimi i epidemisë është 155.507, numri i pacientëve të shëruar është 149.612, të të vdekurve është 5.470, kurse numri i rasteve aktive është 425.

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени работни места во Полог:

Advertisement
Çfarë, ku, si?7 ditë më parë

“Aksion i ri javor me super çmime të ulëta” në MONTENEGRO MARKETET

Çfarë, ku, si?7 ditë më parë

Çmime të volitshme vetëm për ju! – Një Ultra broshurë të re në Ultra Marketet

Gostivari2 javë më parë

Nga e mërkura pa orë policore dhe kufizim të numrit të mysafirëve në dasma, leje për parti nëpër kafene- propozime të Komisionit

Gostivari2 javë më parë

Rindërtim i rrugës lokale nga Zubovca deri në autostradën Gostivar-Tetovë, Boçvarski dhe Shabani në inspektim

Gostivari2 javë më parë

Dramë në Gostivar, burrë i sulmuar nga ish gruaja dhe nëna e saj

Një ditë me..6 ditë më parë

NJË DITË ME: Gordana Strasheska, profesoreshë e gjuhës maqedone

Gostivari1 javë më parë

2.000 euro dënim për gostivarasin i cili në aeroport paraqiti PCR test të rrejshëm për kovid

Gostivari6 ditë më parë

Sulme fizike para objekteve hotelierike në Gostivar

Sport2 javë më parë

Argjent Beqiri ekskluzivisht për Gostivarpress.mk: Më vjen mirë që e kemi Gostivarasin Musliu në terren, pres rezultate të mira nga reprezentacioni

Gostivari1 javë më parë

Shfaqje përmbyllëse të çerdheve të Gostivarit – “Lamtumirë çerdhe” thanë 189 fëmijë

Sport2 javë më parë

KB Gostivar ra dakord për “skeletin” për sezonin e ardhshëm

Gostivari1 javë më parë

Boçvarski: Analizojmë cili model është më i favorshëm për modernizimin e autostradës Tetovë-Gostivar

Maqedoni2 javë më parë

Të gjitha zemrat rrahin për reprezentacionin futbollistik, Bukureshti i mbushur me tifoz nga Maqedonia

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!