Na ndiqni në:

Gostivari

Një gostivaras e ka goditur dhe zvarritur bashkëshorten, e ngritur aktakuzë

Botuar

  • македонски јазик

Prokurori publik nga Prokuroria Themelore Publike Gostivar ka ngritur aktakuzë kundër një personi për veprën penale Lëndim trupor nga neni 130 paragrafi 2 lidhur me paragrafin 1 të Kodit Penal.

“I akuzuari 32-vjeçar, banor i Gostivarit, gjatë ushtrimit të dhunës në familje në shtëpinë familjare në vendbanimin e Gostivarit, Ciglana, ka lënduar fizikisht bashkëshorten e tij. Më 17 gusht, i njëjti fizikisht e ka sulmuar viktimën me disa goditje me duar dhe këmbë në trup dhe në kokë, e ka tërhequr zvarrë dhe e ka rrëzuar dhe ia ka marrë celularin dhe 5.000 denarët që viktima i kishte në posedim.”, njoftoi Prokuroria.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

ANKETIMI

По кој модел на настава треба да започне второто полугодие во училиштата?

Резултати од анкетата

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена