Na ndiqni në:

Gostivari

Qytetare e Gostivarit ka keqpërdorur fotografitë nga fejsbuku i një vajze të mitur

Botuar

  • македонски јазик

Prokuroria e Gostivarit hapi procedurë kundër 47 vjeçares nga Gostivari për të cilën ekziston dyshim i bazuar se e ka kryer veprën penale – Keqpërdorim të të dhënave personale nga neni 149 paragrafi 1 nga Kodi penal.

Prokuroria tha se e dyshuara pa pëlqim, më 14 dhe 15 Maj 2021, disa herë ka marrë fotografi nga Fejsbuk profili i të dëmtuarës dhe i ka bashkangjitur në profilin e saj personal. Mbi fotografitë e marra ka shtuar komente të pahijshme dhe të rrejshme, të cilat kanë shkaktuar ndjenjë të nënçmimit te e dëmtuara dhe vajzës së saj.

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени работни места во Полог:

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!