Na ndiqni në:

Gostivari

Гостиварското основно музичко училиште прослави патронат

Botuar

  • македонски јазик

Me një koncert solemn, i cili u mbajt në sallën e vogël të Qendrës së Kulturës ASNOM në Gostivar, shkolla fillore e muzikës “Enver Stafai” festoi festën e patronit të saj. Nxënësit paraqitën para të pranishmëve disa këngë korale si dhe interpretime instrumentale të veprave klasike.

Shkolla e muzikës në Gostivar ekziston më shumë se tre dekada. Nxënësit ndahen në grupe mësimore në: maqedonisht, shqip dhe turqisht. Në shkollë mësohet solfezh dhe instrument, piano ose fizarmonikë sipas dëshirës së nxënësit.

 

Сподели ја веста:

ИСТРАЖУВАЧКА АНКЕТА:

Дали користите PayPal?

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена