Na ndiqni në:

Gostivari

Ndërtonin bungalo në Leunovë pa leje, Prokuroria Themelore Publike në Gostivar ngriti aktakuzë

Botuar

  • македонски јазик

Prokuroria Themelore Publike në Gostivar ka ngritur aktakuzë kundër dy personave fizik dhe një personi juridik për veprën penale Ndërtim pa leje nga neni 244-a i Kodit Penal.

  • Të paditurit, babë e bijë, shtetas të Republikës së Kosovës, si dhe personi juridik në të cilin vajza ka qenë menaxhere, në periudhën prej datës 10.07.2021 deri më 20.09.2021, pa leje ndërtimi të lëshuar nga organi kompetent, filloi ndërtimi i tetë bungalot në fshatin Leunovë, komuna e Mavrovës dhe Rostushës, tha Prokuroria Publike.

Objektet e forta ndërtimore, rreth 200-300 metra nga liqeni, janë evidentuar gjatë një kontrolli nga një inspektor ndërtimi, gjatë të cilit investitorët janë urdhëruar të ndalojnë aktivitetet e ndërtimit. Pavarësisht kësaj, ata kanë vazhduar me ndërtimin e objekteve në kundërshtim me ligjin, thuhet në deklaratë.

Сподели ја веста:

ИСТРАЖУВАЧКА АНКЕТА:

Дали користите PayPal?

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена